LED apšvietimas renovacijos investicijų projekte

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šviesos diodai gyventojams – ne naujiena

„Didelė žmonių dalis vykdydami renovaciją nusimato LED apšvietimą, kuriuo keičiamas seno tipo apšvietimas. Net ir renovacijos nevykdantys gyventojai neretai nusprendžia įsirengti naujomis technologijomis grįstą apšvietimo sistemą, o renovuojant namą tam skiriamas dar didesnis dėmesys“ – pasakojo LED šviestuvais prekiaujančios įmonės atstovas Vytautas Stūglys.

Anot apšvietimo technologijų eksperto, žmonės tikrai yra informuoti ir susidomėję, kartais nusimano netgi geriau nei elektrikai. Gyventojai jau patys supranta, kad tai yra naudinga, be to šviesos diodai leidžia įgyvendinti įmantresnius interjero sprendimus, todėl gyventojams yra patrauklūs.

„Galima sakyti, kad prieš dvejus metus įvyko lūžis, kai LED apšvietimas tapo prieinamas masėms. Panašiu metu sparčiau pradėtas vykdyti ir renovacijos procesas, o pagerėjus ekonominei būklei šalyje, padidėjo ir šviesos diodų populiarumas“ – pasakojo specialistas.

Visa galva pranašesnis už analogus

„Kaštų atžvilgiu svarbu atkreipti dėmesį, iš kurios pusės ši investicija yra vertinama – jei kaip vienkartinės išlaidos, taip, tai yra nepigus malonumas. Kita vertus, kelerių metų perspektyvoje dėl elektros energijai sutaupytų lėšų tikrai apsimoka įrengti modernias sistemas.

Šių dienų kainomis, priklausomai nuo naudojimo, diodais grįstas apšvietimas gali atsipirkti ir per vienerius metus, nes sunaudoja apie dešimt kartų mažiau elektros energijos“ – apie LED technologiją kalbėjo ponas Vytautas.

Specialistas pabrėžė, kad LED apšvietimas neskleidžia ultravioletinių spindulių, taigi, nekenkia regai, o lemputės yra ilgaamžiškos – tarnauja vidutiniškai apie trisdešimt kartų ilgiau. Šviesos diodinis apšvietimas gali būti taisomas, lempučių ar kitų įtaisų nereikia išmesti, jiems vidutiniškai yra teikiama dviejų metų garantija.

„LED technologija turi daugybę pliusų: yra ilgaamžiška, nenukenčia nuo įjungimo/išjungimo, yra taupi, neturi nuodingų medžiagų sudėtyje, dauguma produktų gali būti remontuojami, nebijo smūgių ir vibracijų, nekenkia akims bei netraukai vabzdžių“ – teigiamus technologijos aspektus vardijo V. Stūglys.