Lazdijuose renovuotų daugiabučių gyventojai sutaupo ir gyvena šilčiau

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Lazdijuose renovuotas daugiabutis gyvenamasis namas Dzūkų g. 11 ir daugiabutis gyvenamasis namas Turistų g. 21. Kaip pasikeitė gyvenimo sąlygos po renovacijos - bendrijų pirmininkų nuomonės.

Pigiau ir šilčiau
Dzūkų g. 11 daugiabučio namo bendrijos pirmininkė Zita Lažaunykienė: „Mūsų namo renovacija pradėta pernai spalį, baigta šiemet birželį. Šiemet bus pirmasis sezonas, kai žiemosime po visos renovacijos. Tačiau pernai, prasidėjus šildymo, jau buvo suspėta apšiltinti vieną namo sieną iš šiaurinės pusės ir vieną galinę sieną iš rytinės pusės. Taigi, buvo apšiltinta pusė namo. Įdomumo dėlei vienas mūsų valdybos narys panagrinėjo viso šildymo sezono šilumos kainą Dzūkų gatvės mikrorajone. Žiema pernai, kaip pamenate, buvo tikrai šalta. Ir paaiškėjo, kad mūsų name, kada, kaip minėjau, buvo apšiltinta dar tik pusė namo, pavyzdžiui, trijų kambarių butui visas šildymo sezonas kainavo beveik 273 litais pigiau nei kituose šio mikrorajono Daugiabučiuiose, kurie nerenovuoti.

Šiemet, kai renovacija jau visiškai atlikta, tikimės dar didesnio ekonominio efekto. Dar neįsijungėme šildymo, nes, pavyzdžiui, mano bute pirmajame aukšte temperatūra yra daugiau nei 19 laipsnių šilumos dar neįjungus šildymo. Kituose butuose dar šilčiau, apie 23 laipsniai šilumos. Todėl mes surinkome visų gyventojų parašus ir namo bendruomenės valdybos sprendimu kol kas šildymo nejungėme. Termino, iki kada nejungsime šildymo, nenurodėme – tačiau žinoma, kai tik gausime signalus, kad būsto temperatūra gyventojų jau netenkina, yra per vėsu, prašysime, kad įjungtų šildymą. Esu įsitikinusi, kad investicija, renovuojant būstą, yra teisinga. Juk norime komfortiškai ir šiltai gyventi šiandien. Malonu, kai parėjus nereikia ieškoti vilnonių kojinių ir siaustis į storiausius pledus, nes bute per vėsu.

Be bendros investicijų valstybės ir Lazdijų rajono savivaldybės paramos sumos, gyventojams reikėjo prisidėti prie renovacijos apie 50 procentų nuo visos investicijų sumos. Pavyzdžiui, mano butas yra 4 kambarių ir prie renovacijos mūsų šeimai reikėjo prisidėti 13 tūkst. litų. Namo gyventojai kurie negalėjo iškarto skirti lėšų namo renovacijai, bendrijos vardu ėmė paskolą banke. Paskolą ėmė dešimties butų gyventojai. Dabar skolų bendrija nebeturi. Dešimčiai metų paimtą šimto tūkstančių litų kreditą mokame tvarkingai“, – sakė Z. Lažaunykienė.

Renovuotas daugiabutis Dzūkų g. 11 yra penkių aukštų 40 butų namas, pastatytas 1989 metais, šildomas plotas: 2290,13 m2.
 

Atlikti darbai: apšiltintos namo sienos, stogas; langai mediniais rėmais pakeisti į langus plastikiniais rėmais; įstiklinti balkonai.

Bendra investicijų vertė: 709 000 Lt.

Butų savininkams suteikta: 331000 Lt valstybės parama; 8500 Lt Lazdijų rajono sav. parama.

Planuojamas energijos sutaupymas ~50 proc.
 

Malkų reikia mažiau
Turistų g. 21 daugiabučio namo bendrijos pirmininkas Romualdas Bogušis: „Mano butas yra trijų kambarių, prie namo renovacijos reikėjo prisidėti apie 12 tūkst. litų. Mūsų name bendrijos vardu visi gyventojai ėmė paskolą, vieni ją padengė anksčiau, kiti po pusės metų, dar kiti dabar išsimoka.

Mūsų namas šildomas kūrenant malkas. Pagalbinėse patalpose yra kietojo kuro katilas. Pagal sudarytą kūrenimo grafiką, kiekvienai iš šešiolikos name gyvenančių šeimų namo šildymui tenka pasirūpinti dvi paras per mėnesį. Kiekvienam buto kambariui pakanka trijų kubinių metrų malkų. Tai jau trečiasis sezonas, kai namas renovuotas. Pirmaisiais metais po renovacijos gyvenome kiek per šiltai, o dabar, kai jau žinome savo poreikius, malkų perkame mažiau. Investicijos į renovaciją pasiteisino. Mes šildymo sezoną šiemet pradėjome prieš keletą dienų. Buvo gyventojų susirinkimas, kaip gyventojai nubalsavo, taip ir liko nuspręsta“, – teigė R. Bogušis.

Renovuotas daugiabutis gyvenamasis namas Turistų g. 21 yra dviejų aukštų 16 butų namas, pastatytas 1979 metais. Šildomas plotas: 744,8 m2.
 

Atlikti darbai: apšiltintos namo sienos, stogas; langai mediniais rėmais pakeisti į langus plastikiniais rėmais; laiptinės ir koridorių remontas; vietinės katilinės rekonstrukcija.

Bendra investicijų vertė 299000 Lt.

Butų savininkams suteikta: 149500 Lt valstybės parama; 4745 Lt Lazdijų rajono savivaldybės parama.

Planuojamas energijos sutaupymas ~40 proc.