Kyla namai iš šiukšlių

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Pasaulyje augant atliekų kiekiui, žmonės pradeda ieškoti būdų, kaip pastatyti namus naudojant kuo mažiau naujų žaliavų ir daugiau perdirbtų atliekų. Negana to, kad tai yra ekologiška, pigu ar net nemokama, tokie namai atrodo puikiai. CNBC sudarė sąrašą namų visame pasaulyje, kurie buvo sukurti iš jau nebevažiuojančių ir nebeskradančių transporto priemonių, iš pasenusių statybos medžiagų ir detalių bei netikėtų buities objektų.

Sparno namas

 

Malibu, Kalifornija, JAV

 

Daugelis pasenusių lėktuvų buvo paversti į mažas gyvenamąsias erdves, kurios panašios į vagonėlius ar kemperius. Tačiau Davido Hertzo architektų studija parodė ką galima padaryti iš lėktuvo. Sparno name iš perdirbtų Boeing 747 sparnų sukurtas stogas ir moderni gyvenamoji erdvė. Meno studija sukurta iš orlaivio korpuso, o buvusi pirmosios klasės dalis paversta svečių miegamuojo. Dar vieną lėktuvo dalis panaudota tvarto stogui. Užbaigtas namas yra užregistruotas Federalinėje aviacijos administracijoje, kad praskrendantys pilotai nesumaišytu jo su sudužusiu lėktuvu.

 

CNBC nuotr.

 

Casa Eugenia

 

Lagoa Santa, Brazilija

 

Nors niekada nepagalvotumėte, tačiau šis meniškas ir unikalus namas yra iš dalies sukurtas iš perdirbtų metalinių kanalizacijos nuotekų vamzdžių.

 

Marcilio Gazzinelli nuotr.

 

McGee namas

 

Berkeley, Kalifornija, JAV

 

Šis mažas ir žalias dviejų miegamųjų namas turi sienas iš daugiau nei 100 automobilių stogų. Šie buvo surinkti iš metalo laužo savartynų. Pirmo aukšto išorinės sienos padarytos iš tuopos žievės, Šiaurės Karolinos baldų industrijos atliekų produkto. Šalia namo stovi studija padaryta iš krovinių konteinerio.

 

l

warc.com nuotr.

 

Namelis medyje

 

Huntsville, Teksasas, JAV

 

Architektas Danas Phillipsas išmoko naudoti metalo laužą būdamas dar vaikas, kurio tėvai išgyveno Didžiąją depresiją, o dabar jis iš perdirbtų medžiagų kuria gyvenvietes skurstantiems. Jo sukurtas namelis medyje gali būti išnuomotas ir kaip gyvenamoji vieta ir kaip studija menininkams. Stogo raštas sukurtas iš rėmelių pavyzdžių. Šis ir kiti architekto namai yra kuriami iš tokių panaudotų daiktų, kaip butelių kamščiai, šakutės, plytelės, galvijų kaulai.

 

phoenixcommotion.com nuotr.

 

10-tos gatvės rezidencija

 

Niujorkas, JAV

 

Niujorko rangovas Peteris Maslow iš savo suomio ūkininko senelio išmoko dirbti nešvaistant nei laiko, nei pinigų, nei medžiagų. Tai, pasak jo, yra renovacijos etika. P. Maslow neseniai atliko buto renovaciją, kurioje panaudojo kitų senų butų interjero detales. Pavyzdžiui, gotikinius ažuolines plokštes sienoms, vintažinę dujinę viryklę.

 

petermaslow.com nuotr.

 

Muzikos žmogaus namas

 

Greensboro, Aliaska, JAV

 

Auburn universiteto dėstytojai nusprendė savo studentams suteikti statymo rankomis praktiką bei skurti inovatyvias ir gražias pastoges vargšams vietiniams gyventojams. Šį namą pastatė architektūros antrakursis buvusiam didžėjui Lee Matthewsui, kuris vadinamas Muzikos žmogumi. Namo vonios sienoms naudojamos perdirbtos pikapų bagažinės.

 

Auburn Rural Home Alabama nuotr.

 

Quinta Da Baronesa

 

Sao Paulo, Brazilija

 

Šis savaitgalio namas sukurtas jaunai šeimai. Namo plytos buvo paimtos iš nugriauto namo. Jame taip pat naudojama Cumaru kietmedis, kuris yra surenkamas iš tvarkomų miškų.

 

arthurcasas.com nuotr.

 

Big Dig namas

 

Lexington, Masačiusetsas, JAV

 

Big Dig namas yra pastatytas iš beveik 300 tūkst. kilogramų perdirbtų statybinių medžiagų, į kurias įeina greitkelio dalys. Namas buvos statomas greitai ir kelio dalys buvo įstatytos tokios, kokios buvo. Jos dabar tarnauja kaip namo plieninės sijos.

 

ssdarchitecture.com nuotr.