Kyla daugiabučių renovacijos banga

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Daugiabučių renovacijai telkiamos visos statybos sektoriaus dalyvių pajėgos, nenukrypstama nuo veiksmų grafiko. Iš pirmame etape atrinktų 839 pastatų jau pasirašytos sutartys su savivaldybėmis dėl investicinių planų rengimo 599 namams, o šį mėnesį bus sudarytos sutartys dar dėl 219. Tokią ataskaitą apie daugiabučių namų modernizavimo eigą pagal naują modelį Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui pateikė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Planuojama, kad įgyvendinant energetinio efektyvumo didinimo programas iki metų pabaigos bus sudaryta sutarčių už 0,5 mlrd. litų. Partnerystės sutartys dėl pagalbos sutartys yra pasirašytos su 56 savivaldybėmis, kurios atrinko neefektyviai energiją vartojančius pastatus. Nuo kovo 27 d. pradėti vykdyti atrinktų pastatų investicijų planų parengimo paslaugų pirkimai, o 39 savivaldybėse šio procedūros jau baigtos.

„Privalome laikytis nustatytų renovacijos terminų ir įsipareigojimų, – sako Ministras Pirmininkas A. Butkevičius. – Įgyvendinus energetinio efektyvumo didinimo programą gyventojai gaus mažesnes sąskaitas už šildymą, sumažės ir perkamų gamtinių dujų poreikis“.

Aplinkos ministerija visoms savivaldybėms yra pristačiusi Energinio efektyvumo didinimo programos maketą (modulį), kuris gali būti lengvai pritaikytas atsižvelgiant į konkrečios savivaldybės specifiką. Numatoma, kad pirmieji rangos darbų pirkimai pagal šiuo metu rengiamas programas galėtų būti pradėti vykdyti jau liepos mėnesį.

Šio renovacijos proceso lyderė Ignalina pirmų trijų atnaujinamų namų rangos darbus planuoja pradėti birželio 18 dieną. Ignalinos Enervizijos programos pavyzdžiu energinio efektyvumo didinimo programas yra pasitvirtinusios Druskininkų, Alytaus, Trakų, Vilniaus miesto, Prienų, Zarasų ir Šalčininkų savivaldybės.

Apskrities savivaldybių programų įgyvendinimo administratoriams organizuojami mokymai pagal specialią programą, kuri supažindina su teisiniais, organizaciniais, rangos darbų pirkimų organizavimo, statybos procesų valdymo, finansų valdymo klausimais. Tokie mokymai yra įvykę septynių apskričių centruose, dar trijuose bus surengti artimiausiu metu.