Kvapai ir namai- kokia jų nauda?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Mieli E-DURYS draugai, Pravėrę namų duris, mes ne tik pamatome, kas aplinkui, koks interjeras, spalvos, baldai, tačiau ir PAJAUČIAME visus kvapus, kurie juose vyrauja. Kvapų pasaulis gali būti įsimintinas bei išradingas, kaip ir Jūs, tad supraskime, pajauskime ir panaudokime kvapus pagal paskirtį bei poreikį.

Pasirodo, kvapai formuoja mūsų pasaulį labiau, nei manome, kuomet rankoje laikome ir vartome kvepalų buteliuką. Sudėtingas kvapų suvokimo mechanizmas apima nosį, kuri įtraukia kvapo molekules, ir smegenų sritis, kuriose kvapo informacija susiejama su konkrečia žinia. Kvapą apdorojanti sritis – tai viena seniausiai evoliuciškai susiformavusių smegenų dalių.

Taip yra todėl, kad dabartinių žmonių protėviams gebėjimas užuosti buvo gyvybiškai svarbus. Jis mums buvo reikalingas suprasti, ar maistas yra nenuodingas; suteikdavo informaciją apie pavojų (pvz., gaisrą). Nors pirmykštė uoslė dabar nėra tokia svarbi, tačiau kvapai mums daro didžiulę įtaką.

● Kvapas padeda mokytis

Senovės Graikijoje, sutikę jaunuolius su rozmarinų vainikėliais ant galvų, visi žinodavo, jog atėjo laikas egzaminams. Po daugybės metų buvo atlikti tyrimai, kurie įrodė, kad pauosčius rozmarino, pagerėja dėmesingumas ir atmintis.

Tačiau atsiminkime, jog smegenys geriausiai žino bei užfiksuoja, kuris kvapas mums padeda mokytis, nes gali būti, jog praeityje rozmarinų kvapas egzistavo per jums nemalonų įvykį, todėl klausykite savęs ir pasirinkite patį tinkamiausią jums kvapą mokymuisi.

● Kvapas skatina pirkti

Kvapų galią puikiai išmano parfumeriai, kuriantys tūkstančius kainuočians kvapų kompozicijas bei rinkodaros specialistai.

Buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo stebima, kaip veikia pirkėjus cinamono ir vanilės kvapai maisto produktų parduotuvėje. Pasirodo, šis kvapas skatina daug labiau pirkti ir nieko keisto, nes šiuos kvapus dažnai asocijuojame su maloniomis akimirkomis ir skanumynais. O Vašingtono universiteto tyrėjai atskleidė, kad pinigines atverti skatina apelsinų, bazilikų ir žaliosios arbatos kvapai.

 

● Pakvėpinkite savo kasdienį gyvenimą

Taikykite kvapus ir savo aplinkoje. Pavyzdžiui, daugybė mokslininkų tyrimų pagrindžia, jog kavos kvapas patalpoje padeda susikoncentruoti ir pražvalėti, o levandų – ramina ir malšina stresą, o kai kurie kvapai padeda įveikti nerimą: saldžieji bazilikai, kvapieji kanangiai, vetiverijus, jazminai.

 

Medicinos tėvu vadintas Hipokratas rašė, kad “kelias į sveikatą yra kasdien maudytis kvapioje vonioje bei masažuotis aromatingais aliejais.” Tačiau kiekvienas mes – asmenybė, turinti tik sau būdingus pasirinkimus bei mėgstamiausius kvapus, todėl rinkitės pagal save ir nerikvėpinkite per daug, nes ne visiems tai patinka.

Visuomet pasiruošę padėti ir įkvėpti,
E-DURYS