Kur geriau pirkti ir nuomotis būstą: Nidoje, Varnoje ar Kanarų salose?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Nida, Juodkrantė ar Palanga, o gal Juodosios jūros skalaujamas Bulgarijos kurortas Varna arba Ispanijai priklausančios Kanarų salos, kur net žiemą temperatūra retai nukrenta žemiau 15 laipsnių šilumos? Kuriame kurorte labiau apsimoka pirkti ir nuomotis būstą?

Nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt ekspertai, palyginę Lietuvos, Ispanijos ir Bulgarijos kurortuose parduodamų ir nuomojamų būstų kainas, teigia, jog įsigyti ar nuomoti būstą užsienyje neretai net pigiau nei Lietuvos pajūryje.

Šiuo metu už 53 kv. m. ploto 2 kambarių butą Juodkrantėje prašoma 105 tūkst. eurų. Butą sudaro didelė svetainė, sujungta su virtuve, erdvus balkonas, šalia yra vietos automobiliui, o netoliese plyti miškelis. Iki jūros – tik pusantro kilometro, o iki marių – 400 metrų.

Investavus dar 10 tūkst. eurų galima įsigyti šiek tiek mažesnį, tačiau taip pat dviejų kambarių butą vienoje iš Kanarų salų – Tenerifėje. Kaip nurodoma skelbime, turistinėje zonoje esančiame bute yra svetainė, miegamasis, virtuvė ir didžiulė lauko terasa, kurioje mėgautis šiluma galima ištisus metus. Iki vieno iš populiariausių paplūdimių – tik 200 metrų, o tingint pajudėti iš namų, galima naudotis komplekse esančiais lauko baseinais.

„Panašu, kad lietuvių mėgstamos Kanarų salos su smėlėtais paplūdimiais, saule ir šiluma net žiemos mėnesiais greitai taps ne tik atostogų, bet ir nekilnojamojo turto paieškų vieta, kadangi butų kainos mažai kuo skiriasi nuo Lietuvos pajūrio“, – sako Evaldas Narbuntovičius, Domoplius.lt projekto vadovas.

Kitame Lietuvos kurorte – Nidoje – yra butų, kurie beveik 50 tūkst. brangesni nei Tenerifėje. Pavyzdžiui, už dviejų kambarių butą prašoma 165 tūkst. eurų. Skelbime rašoma, kad butas yra naujos statybos namų kvartale, nuo Nidos centro nutolęs 700 m, o iki Baltijos jūros – beveik kilometrą.

„Visgi ieškant būsto Ispanijoje, nereikia pamiršti, jog šioje šalyje teks sumokėti mokestį už įsigytą būstą bei kasmet mokėti nuosavybės mokestį, o tai lietuvio piniginę kasmet gerokai paplonintų. Reiktų įvertinti ir tai, kad vidutinis mėnesio atlyginimas Ispanijoje daugiau nei tūkstančiu eurų didesnis – 1615 eurai, o Lietuvoje jis siekia tik 570 eurų“, – pažymi nekilnojamojo turto ekspertas.

Pigiau nei Nidoje galima įsigyti būstą ir Bulgarijos kurorte Varnoje. Už 2 kambarių butą kurortinio viešbučio pastate, su vaizdu į Juodąją jūrą, čia prašoma 102 tūkst. eurų. Iš visų Lietuvos kurortų, pigiausia yra Palanga. Joje šiuo metu parduodami butai, kurių kaina svyruoja nuo 30 iki 100 tūkst. eurų.

Nuoma Tenerifėje – kaip Vilniaus senamiestyje

E. Narbuntovičiaus teigimu, butų nuomos kainos Tenerifėje, palyginti su kainomis Lietuvos pajūryje, yra didesnės ir labiau panašėja į Vilniaus centre nuomojamų butų kainas. Tiesa, priklausomai nuo to, kurioje salos vietoje – šiaurinėje, pietinėje ar centrinėje – butas yra, nuomos kaina gali skirtis keliais šimtais eurų.

„Šiauriniuose Tenerifės rajonuose arba ten, kur gyvena daug emigrantų, butų nuoma pigesnė. Už kuklų dviejų kambarių butą čia tektų mokėti 200-350 Eur. O štai pietiniuose arba arčiau salos centro esančiuose rajonuose butų nuomos kainos prasideda nuo 450-550 eurų. Už panašią sumą šiuo metu nuomojami dviejų kambarių butai Vilniaus senamiestyje. Tuo tarpu dviejų kambarių butą Palangoje galima išsinuomoti už 170-180 eurų“, – teigia Domoplius.lt projekto vadovas.

Viename iš Tenerifės miestelių – pietrytinėje salos dalyje esančioje Kosta Adechėje – nekilnojamasis turtas šiuo metu brangiausias. Netgi už vieno kambario buto nuomą čia prašoma ne mažiau 500 eurų. O butų su dviem kambariais nuomos kaina gali svyruoti nuo 600 iki 1300 eurų.

Šalia Juodosios jūros esančioje Varnoje butų nuomos kainos mažesnės nei Kanarų salose. Pavyzdžiui, už dviejų kambarių butą arčiau centro per mėnesį reiktų mokėti 230-280 eurų. O už butą, pro kurio langus matosi jūra ir paplūdimiai, kiekvieną mėnesį tektų sumokėti apie 600-800 eurų, o kartais ir daugiau.