Krosnininkų suvažiavime siekta Lietuvos rekordo

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Liepos 8-9 d. Varėnos raj. įvyko jau penktasis krosnininkų suvažiavimas, kurį kasmet organizuoja Lietuvos nacionalinė židinių-dūmtraukių montuotojų asociacija. Kaip ir kiekvienais metais, vienas iš pagrindinių renginio akcentų buvo plaukimas baidarėmis. Šįkart mažai poilsiautojams žinoma Versekos upe vienu metu plaukė net 40 baidarių.

Verta paminėti, kad asociacijos įsteigimo idėja buvo subrandinta dar 2006 metais, būtent plaukiant baidarėmis. Taigi, galima teigti, kad tai ne tik tradicija, bet ir istorija.

 

Pirmąją suvažiavimo dieną vyko tradicinė krosnininkų penkiakovė, kurioje dalyvavo penkios komandos. Dalyviams reikėjo greitai sumontuoti kaminą, pataikyti kamuoliukus į dūmtraukių blokelius, sunešioti į kibirus pelenus ir anglis, trukdant kitų komandų dalyviams. Penkiakovėje netrūko ir jėgos rungčių – dalyviai mėtė į toli 10 kg kamino trišakį, pripildytą smėlio.

 

Šeštadienį buvo siekiama užfiksuoti kamino mūrijimo Lietuvos rekordą. Reikėjo kuo greičiau ir tuo pačiu kokybiškai sumūryti 1,20 m aukščio kaminą iš 96 molinių plytų. Neturinčioje analogo mūrijimo rungtyje dalyvavo asociacijos narių atstovai. Pirmąją vietą laimėjo Martynas Barčius (IĮ „Senas kaminas“). Jo laikas – 1 val. 16 s. Antra vieta atiteko Rimui Jatkauskui iš UAB „Židinių meistrai“, o trečią vietą iškovojo UAB „Vyzijo“ atstovas Linas Pralauskas. Visiems prizininkams buvo įteiktos taurės, o nugalėtojui atiteko ir pagrindinis prizas – 1500 molinių plytų. Dalyviai prasitarė, kad šios plytos idealiai tinka kaminų statyboje, o prizas labai praktiškas. Rungties vaizdinė medžiaga su aprašymais bus siunčiama Lietuvos rekordų agentūrai Factum, siekiant užfiksuoti rekordą.

 

Plaukimas baidarėmis ir krosininkų penkiakovė jau tapo tradicija, kurią ketinama pratęsti ir kitais metais, o taip pat ir pagerinti šiais metais užfiksuotą kamino mūrijimo rekordą.

 

Krosnininkų suvažiavimas pritraukė nemažą būrį rėmėjų, iš kurių būtų galima paminėti „Schiedel kaminų sistemos“, „Wienerberger“, „Vilpros pramonė“, „Jotul atstovybė Lietuvoje“.

Šiuo metu Lietuvos nacionalinė židinių-dūmtraukių montuotojų asociacija vienija 23 narius, dirbančius židinių, krosnių ir dūmtraukių srityje.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.