Kraustomės gyventi ant vandens

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Kuomet kalba pasisuka link būsto ant vandens žmonės neretai painioja dviejų rūšių namus. Plūduriuojantys namai tėra ant plokščio pagrindo sumeistrauti būstai, kuriais neįmanoma niekur nukeliauti. Tokie namai dažniausiai visą savo eksploatacijos laikotarpį plūduriuoja toje pačioje krantinės vietoje, rašo CNBC.

Tuo tarpu namai įrengti laivuose vienu metu tarnauja kaip transporto priemonė ir gyvenamasis plotas. Tie kas daug keliauja įvairiuose kraštuose turėjo pastebėti žmonių polinkį įsirengti būstus ant vandens. Vienokie būstai ant vandens plaukioja Indijoje, tačiau visai kitokie Amsterdamo kanaluose. Norime jus supažindinti su moderniais namais ant vandens, kurie savo prabanga ir gyvenimo kokybe prilygsta šiuolaikiniam namui.

 

Kai kuriems žmonėms mintis gyventi ant vandens gali pasirodyti atgrasi, tačiau kylant pasauliniam vandenynų lygiui ši alternatyva atrodo patraukli. Galbūt viena dieną investicija į plaukiojantį namą pasirodys besanti itin racionali.

 

Olandiškas viengungio būstas

 

Woonboot.nl nuotr.

 

Vieta: Amsterdamas

 

Kaina: 437 tūkst. JAV dolerių Miegamieji: 1 Vonios kambariai: 1

 

Olandija garsėja būstais ant vandens. Didelė šalies teritorija yra žemiau jūros lygio, todėl ją vagoja sudėtinga kanalų sistema, kurioje glaudžiasi gyvenimui pritaikyti laiveliai. Šiuo metu Amsterdame yra daugiau nei 2000 tokių būstų. Anksčiau žmonės įsikurdavo laiveliuose dėl ekonominių sumetimų, nes gyventi juose buvo pigiau nei įprastame bute. Tačiau laikai pasikeitė, šiuo metu gyvenimas tokiame būste tapo brangus ir itin vertinamas.

 

Nuotraukoje matomas laivas yra prišvartuotas vos 15 minučių atstumu nuo Amsterdamo centro. Iš išorės sunku numanyti, kad 1927 metų statybos barža viduje slepia modernų lofto stiliaus butą. Interjero dizaineris vienoje patalpoje sukūrė penkias gyvenamąsias erdves, kurioms jaukumo suteikia židinys. Iš laivo buvo pašalintas variklis, tačiau šio būsto išvaizda suteikia didesnį laisvės pojūtį nei tradicinis plytų namas.

 

Kašmyro plaukiojantys namai

 

CNBC nuotr.

 

Vieta: Jamu ir Kašmyro valstijos Indijoje

 

Himalajų papėdėje įsikūrusios Kašmyro ir Jamu valstijos yra žinomos dėl medinių namelių ant vandens, kurie yra nuomojami keliaujantiems turistams.

 

Tokiame namelyje yra įrengiama svetainė, valgomasis, sandėliukas ir miegamieji. Šiuo metu geriausios kokybės namelių nuomos kaina svyruoja nuo 138 iki 208 JAV dolerių už naktį.

 

Trijų aukštu vasarnamis

 

ebay.com nuotr.

 

Vieta: Arizona

 

Kaina: 499 tūkst. JAV dolerių Miegamieji: 4

 

Vonios kambariai: 1

 

Šis namas yra idealiai pritaikytas iškyloms ant ramaus vandens. Oro kondicionieriai, didžiulė virtuvė, granitas, nerūdijantis plienas ir medis suteikia komforto pojūtį.

 

Pagrindiniame miegamajame savininkai įsirengė milžinišką lovą ir sūkurinę vonią. Vienas iš laivo aukštų yra skirtas šokių aikštelei, kurioje stovi didžiuliai TV ekranai, SPA ir oro vėsinimo sistema. Šalia šokių aikštelės įrengtoje virtuvėje galima naudotis kepsnine, gėrimų baru ir ledo gamybos mašina.

 

Viršutinis aukštas yra skirtas gėrimų barui ir poilsio zonai, kurioje keleiviai gali atsipalaiduoti, stebėdami horizontą.

 

Metro laivas

 

GDM limited nuotr.

 

Šio būsto kūrėjas, Davidas Ballingeris, siekė sumaišyti Niujorko dvasią ir penktojo dešimtmečio retro stilių. JAV įsikūrusi bendrovė „Metroship“ kuria keleto modelių plūduriuojančius namus. Plieno, aliuminio ir medžio konstrukcija yra įrengiama pagal kliento pageidavimus. Tokiuose namuose bendrovė sumontuoja modernią virtuvę, garso ir vaizdo sistemas bei skoningus baldus.

 

„Metroship“ plaukiojančių namų kaina siekia nuo 75 tūkst. iki 120 tūkst. JAV dolerių.

 

„Benetti Motor“ jachta

 

Boattrader.com nuotr.

 

Kaina: 2 mln. 195 tūkst. JAV dolerių

 

Miegamieji: 5 Vonios kambariai: 8

 

Septintojo dešimtmečio „Benetti“ po restauracijos neprarado savo laikmečio dvasios, kuri itin kvepia ant kapitono tiltelio. Buvimas tokiame laive reikalauja laikytis atitinkamo aprangos kodo.

 

„Benetti“ gali nakvoti 10 keleivių ir 7 įgulos nariai. Laive įrengta virtuvė užtikrina svečių skrandžio poreikius, o miegamųjų gausa leidžia ramiai pailsėti po vakarėlio.

 

„O de Squisito“

 

X-architects nuotr.

 

Dubajuje įsikūręs būstas yra pagamintas iš dviejų katamaranų, nerūdijančio plieno konstrukcijų ir stiklo. Projektą įgyvendino Dubajuje veikianti agentūra „X-Architects“, drauge su įmonės vadovu ir dizaineriu Lee Vandaele, kuris ketina „O de Squisito“ pagrindu sukurti plaukiojantį viešbutį.

 

„O de Squisito“ gali būti naudojamas kaip savaitgalio būstas arba vieta vakarėliams. Du miegamieji, vonios kambariai, virtuvė ir apžvalgos aikštelė garantuoja puikų laisvalaikį.

 

Jachta sala

 

Yacht Island Design nuotr.

 

Kol kas šis projektas gyvuoja tik architektų vizijose, be to jo įgyvendinimas kainuotų kelis šimtus milijonų JAV dolerių. Vis dėlto yra tikimybė, kad pasaulyje atsiras žmogus, kuris sumokės už projekto įgyvendinimą.

 

„Yacht Island“ kūrėjai pateikia keletą koncepcijų, kuriose išsipildo lakiausi fantazijos užmojai.

 

Atostogos Olandijoje