Konferencija „Nulinės energijos pastatų link-3“ – nuo teorinių galimybių iki realių projektų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Šių metų gegužės 19 d. Klaipėdoje įvyko „EKOcentras“ organizuota konferencija „Nulinės pastatų energijos link- 3“. Tai jau trečioji tokio pobūdžio konferencija skirta architektams, interjero dizaineriams, gamintojams, skatinant bendradarbiavimą, pasidalinimą patirtimi, supažindinant su naujausia informacija apie ekologiškus produktus, modernius ir aplinkai nekenksmingus sprendimus.

Gražią pavasario popietę konferenciją pradėjo VšĮ „Aplink tave“ direktorė Rasa Buslavičienė pasveikindama dalyvius. Taip pat buvo įteiktas apdovanojimas „EKOnamas optimistui‘2011“ pirmosios vietos nugalėtojui, architektui Vladui Balsiui. Už geriausią projektą „Tušti namai“ architektui atiteko 1000 litų vertės čekis knygyno „Humanitas“ knygoms įsigyti, kurį įsteigė pagrindinis konkurso rėmėjas UAB „Uponor“.

Pirmuoju pranešimu „Ekoarchitektūra- laikmečio būtinybė ar mada“ auditoriją suintrigavo Vladimir Nimčenko. Pateikdamas projektų pavyzdžius, pranešėjas pasakojo apie pasaulines atsinaujinančios energetikos tendencijas, tuo sukeldamas audringas diskusijas. Pateikti originalūs pavyzdžiai parodė, kad pastato draugiškumas aplinkai ir išorinė estetika jau yra suderinami.

UAB „Klemiškės prekyba“ atstovai pristatė vieną iš naujesnių produktų Lietuvos rinkoje- plokštuminius pamatus. Pateikdami išsamų šių pamatų projektą, įmonės atstovai pasakojo ne tik apie išskirtines savybes, bet ir aptarė subtilias plokštinių pamatų montavimo detales.

Trečiasis UAB „Aeroc“ atstovo pranešimas buvo apie tai, kaip sukurti energetiškai efektyvius namus be papildomo apšiltinimo. Alvidas Musius pristatė estiškus akybetonio blokelius, kurie atsparūs gniuždymui, puikiai akumuliuoja šilumą, pagaminti iš ekologiškai švarios medžiagos ir palaiko gerą mikroklimatą.

Jau trečioje „EKO centro“ konferencijoje dalyvaujanti UAB „Amalva“ atstovė Regina Ausiejienė informatyviai ir išraiškingai kalbėjo apie vėdinimo svarbą kasdieniame gyvenime, oro kokybės įtaką mūsų sveikatai, darbingumui. Pranešėja pabrėžė, kad dar pastato projekto stadijoje labai svarbu pagalvoti apie vėdinimo sistemas, nes tai įtakos tolimesnį Jūsų gyvenimo komfortą.

„Termoaktyvūs pastatai: vėsinimas ir šildymas konstrukcijomis“- taip skambėjo UAB „Uponor“ atstovo Igno Jankausko pranešimas, kuriame jis sudomino klausytojus komfortiška geoterminio šildymo sistema šiuolaikiniam žmogui.

Konferencijos oficialiąją pranešimų dalį pabaigė Aidas Vaičiulis iš „Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos“. Jis aptartė pasyvaus namo planuotojo kvalifikacijos kėlimo galimybes Lietuvoje. A. Vačiulio tema apie ES direktyvą, dėl pastatų energinio naudingumo ir alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo, tapo vakaro metu pratęstų diskusijų įžanga.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti nedidelę, bet jaukią parodą- ekspoziciją, kurioje buvo pristatyti UAB „Aeroc“ akybetonio blokeliai, UAB „Amalva“ vėdinimo sistemos įrenginys, bei UAB „Ejotra“ unikalus šviesovamzdis.

Kaip ir visose „EKOcentro“ konferencijose, taip ir šioje kiekvienas dalyvis gavo kvalifikacijos kėlimą patvirtinantį pažymėjimą, bei „Žaliasias architektūros ir dizaino knygas“ (teminius segtuvus ekologiškų – ekonominių sprendimų informacijai kaupti). Tikimės, kad konferencijos metu gauta informacija paskatins ir toliau bendradarbiauti architektus, interjero dizainerius, gamintojus ir visus, kurie ieško ekonomiškų, aplinkai draugiškų sprendimų.