Kompanija „Uponor“ švenčia 30 metų jubiliejų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Š.m. sausio mėn. sukanka 30 metų, kai suomių kompanijos „Asko OY“ ir „Neste Oy“ įkūrė bendrovę „Uponor“. Kompanija buvo pirmoji pasaulyje, pradėjusi gaminti elastingus PEX vamzdžius, užtikrinančius patikimą jų sujungimą, o kartu su patentuotomis „Quick and Easy“ jungtimis – ilgaamžę vandentiekio ar šildymo vamzdynų sistemą. Per keletą mėnesių „Uponor“ išsikovojo lyderės pozicijas Šiaurės šalyse, o po dvidešimties metų bendrovė jau buvo žinoma visame pasaulyje.

Šiuo metu bendrovės gamyklos įsikūrusios 11-oje šalių Europoje ir JAV, jos padaliniuose daugiau nei 30-yje pasaulio šalių dirba 3200 darbuotojų.

„Uponor“ prekės ženklas šiemet švenčia trisdešimtmetį, tačiau visos bendrovės istorija jau siekia daugiau nei 90 metų. Sukaupta ilgametė patirtis gyvenamųjų, viešųjų, komercinių bei pramoninių pastatų mikroklimato bei vandentiekio sistemų gamybos srityse leidžia mums imtis sudėtingiausių projektų, o klientų pasitikėjimas įpareigoja ir toliau siekti aukščiausios kokybės sprendimų“, – teigia Kęstutis Balčiūnas, bendrovės „Uponor“ generalinis direktorius.

Bendrovė „Uponor“ Lietuvoje buvo įkurta 1995 metais. Per 17 veiklos metų bendrovę savo partneriu įrengiant patalpų šildymo ir šalto bei karšto vandens paskirstymo sistemas pasirinko didžiausios Lietuvos sporto ir pramogų arenos – Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Siemens“, Panevėžio „Cido“ bei Šiaulių sporto arena, „Uponor“ grindinio šildymo sistemos įrengtos Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje, įvairiuose restauruotuose Lietuvos dvaruose bei bažnyčiose. Pasak K. Balčiūno, per bendrovės gyvavimo laikotarpį „Uponor“ gaminamos grindinio šildymo sistemos ėmė populiarėti ir tarp gyventojų.

„Kai pradėjome veiklą Lietuvoje, daugelis žmonių tikriausiai neįsivaizdavo, kad gyvenamuosius namus galima apšildyti vien tik įrengus grindinio šildymo sistemą. Dabar vis daugiau gyventojų supranta, kad grindinis šildymas tinka ne tik vonios grindims šildyti, be to, jis daugeliu atveju yra pigesnis nei radiatorinis. Ir nors pastaroji šildymo sistema vis dar vyrauja Lietuvoje, tikimės, kad prisidėsime prie inovatyvių, ekonomiškesnių šildymo sistemų populiarėjimo mūsų šalyje“, – teigia K. Balčiūnas.

Lietuvoje grindinis šildymas įrengtas maždaug 10 proc. gyvenamųjų namų. Šioje srityje Lietuvą lenkia kaimyninė Estija, kur grindinis šildymas įrengtas apie 80 proc. individualių namų, apie 25 proc. komercinės paskirties, negyvenamųjų namų ir apie 5 proc. daugiabučių. Tuo tarpu Europoje grindinis šildymas užima apie 25 proc. šildymo sistemų rinkos.

„Uponor“ yra tarptautinio koncerno „UPONOR Corporation“, vieno didžiausių vandentiekio ir šildymo sistemų gamintojo pasaulyje, atstovė Lietuvoje. Pagrindinės „Uponor“ veiklos sritys – gyvenamųjų, viešųjų, komercinių bei pramoninių pastatų mikroklimato (šildymo ir vėsinimo) bei vandentiekio sistemos.