Kokio namo reikia lietuviui?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Pasak specialistų, žvalgydamiesi nuosavo namo, lietuviai dažniausiai pageidauja nedidelio, ekonomiško būsto iki 100m² ir 2–3 miegamaisiais kambariais.

„Dažniausiai ekonomiškuose namuose planuojama svetainė sujungta su virtuve 30–50 m², miegamieji 9–14m², viena didelė vonia – apie 8m², svečių tualetas – iki 2m², techninėms patalpoms ir koridoriui lieka 10–20m². Taip pat prie namukų numatomos terasos, pietų–vakarų kryptimi.

Automobiliui įrengiama stoginė su sandėliuku dviračiams, žoliapjovei, sodo įrankiams susidėti“, -sako surenkamus skydinius karkasinius namus gaminančios bendrovės „Kriautė“ projektavimo grupės vadovas Donatas Berneckis.

Pasak jo, esant galimybei, visada geriau statyti vieno aukšto namą, nes gyvenimas viename aukšte yra žymiai patogesnis. Vis tik populiarūs išlieka vieno aukšto namai su įrengtomis mansardomis – taip šiek tiek atpiginama statyba, sutaupoma vietos sklype. „Prieš renkantis, kokio tipo namą statyti reikėtų atsižvelgti ir kaimynų statomų ar jau esančių namų projektus.

Lietuvoje tai dar nėra įprasta, nors supratimas apie tai po truputį ateina ir pas mus. Pasirinkdami prie kitų pastatų visiškai nederančio stiliaus namą, mažiname viso kvartalo vertę. Neseniai lankiausi Suomijoje vykusioje pastatytų ir įrengtų gyvenamųjų namų parodoje – ten sukurtas tipinis amerikietiško priemiesčio stiliaus rajonas, kuriame visi namai skirtingi, bet kartu išlaikytas ir tam tikras architektūrinis vientisumas“, – pasakojo bendrovės „Kriautė“ atstovas.

Šioje parodoje taip pat buvo galima išvysti ir šiuo metu populiarias interjero įrengimo tendencijas. Pasak pašnekovo, į akis krito tai, kad visuose namuose pagrindiniu akcentu pasirinktas židinys ar krosnelė, stovinti namo centre.

„Tai yra logiškas sprendimas, nes ugniavietė ne tik suteikia jaukumo, bet ir turi praktinę paskirtį – ja galima šildyti namą pereinamuoju laiku: rudenį spalio–lapkričio ir pavasarį kovo–balandžio, mėnesiais, kai šildymo sistemos name dar neverta jungti“, – sako D. Berneckis.