Kokio buto nori lietuviai
Juose turi būti įrengtos požeminės stovėjimo aikštelės arba garažai.
Siekiant išsiaiškinti kokio tipo būstą šiuo metu rinktųsi pirkėjai, nekilnojamojo turto (NT) bendrovė „Uus Maa Lithuania“ atliko apklausą, kurioje buvo nagrinėjami butų dydžių, įrengimo bei išplanavimo klausimai.
Kalbant apie patį namą, dauguma respondentų norėtų gyventi nedaug butų turinčiuose namuose. Optimalus butų skaičius name yra 31. Tik 24 proc. apklaustųjų teigė, kad optimalus butų skaičius name yra didesnis nei 40. Dauguma apklaustųjų taip pat norėtų gyventi name, kuriame vienoje laiptų aikštelėje būtų ne daugiau kaip 3-4 butai.
Beveik pusei (48 proc.) respondentų nesvarbu, ar pirmuose jų namo aukštuose būtų įsikūrusios komercinės patalpos. 9 proc. to norėtų, o likę 43 proc. nepageidautų gyventi tokio tipo name.
Dauguma apklaustųjų taip pat norėtų ir automobilio stovėjimo vietos. Populiariausios – požeminės stovėjimo aikštelės, jos tiktų 64,6 proc. apklaustųjų. Garažo norėtų 59,6 proc. respondentų. Antžeminė aikštelė tenkintų tik 33 proc. gyventojų.
Dauguma apklaustųjų rinktųsi didesnius butus. Miegamojo dydis turėtų būti apie 18 kv. m. Amžiaus kategorijoje iki 25 metų, šis rodiklis yra dar didesnis – apie 22 kv.m., kitose amžiaus kategorijose pageidaujamas miegamojo plotas yra apie 17 kv.m. 77 proc. apklaustųjų norėtų, kad jų miegamasis būtų lygus arba didesnis negu 15 kv.m. Vonios kambarys vidutiniškai turėtų būtų apie 9 kv.m. dydžio. Didžiausio ploto pageidauja jaunimas – beveik 11 kv.m. Vyriausieji (amžiaus grupė nuo 45 m.) – kuklesni ir nori tik 7 kv.m. vonios kambario.
Pasak „Uus Maa Lithuania“ brokerės Audronės Kuprionytės”, butą su daline apdaila pirktų 34 proc. respondentų, su pilna apdaila – 31 proc., o butą, kurį pagal jų pageidavimus įrengtų projekto vystytojai – 35 proc. visų apklaustųjų.
Respondentai taip pat buvo apklausiami dėl būsto išplanavimo spendimų. Už tradicinį išplanavimą (virtuvė atskirai nuo svetainės) pasisakė 43 proc. respondentų, už novatorišką (virtuvė sujungta su svetaine) – 42 proc., didelės reikšmės tam neskiria 15 proc. lietuvių.
Dauguma apklaustųjų (48 proc.) taip pat norėtų turėti atskirą vonios kambarį ir tualeto patalpą, 30 proc. pasisakė už vonios kambarį sujungtą su tualeto patalpa, o 22 proc. apklaustųjų paminėjo, jog tai jiems neturi reikšmės.
Maždaug po lygiai pasiskirstė ir nuomonės dėl lodžijos ar balkono. Keliais procentais laimėjo lodžija – jos norėtų 48 proc. gyventojų Balkono pageidautų 43 proc. respondentų. Beje, 1 proc. gyventojų nenorėtų nei lodžijos nei balkono.
Lietuviai naujame savo bute labiausiai norėtų matyti įrengtą vonios kambarį (49 proc.), virtuvę (39 proc.) bei slankiojančių sistemų spintas (36 proc.).
Renkantis butą su vonios kambario santechnika 70 proc. apklaustųjų pageidautų, kad jame būtų vonia ir tik 30 proc., kad būtų dušo kabina.