Kodėl Šnipiškės taip traukia būsto ieškančius vilniečius?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Šnipiškės – senus laikus menantis Vilniaus rajonas. Turtinga savo istorija, kupina kontrastų vieta, kurioje sugyvena ir seni mediniai namukai, ir prabangūs dangoraižiai. Tiesa, pastaruoju metu šis rajonas pastebimai keičia savo veidą.

Jame dygsta nauji gyvenamieji namai, biurų pastatai, rekonstruojamos laisvalaikio ir poilsio viešosios erdvės. Atgimimas ypač pastebimas analizuojant būstų rinką. Per 2019 metų pirmus penkis mėnesius iš visų Vilniaus mieste nupirktų butų apie 18 proc. sudarė butai, įsigyti būtent Šnipiškių rajone. Iš jų daugiau nei penktadalis (105 butai) buvo nupirkti „Realco“ vystomame kvartale „Linkmenų ežerai“.

Šnipiškių potencialas

Nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Hausׅ“ generalinis direktorius Audrius Šapoka pasakoja, kad „Šnipiškės turi labai didelį potencialą keistis tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje. Čia jau dabar vystomi didelės apimties gyvenamieji ir verslo centrų projektai. Be to, rajono laukia nauja plėtra – apleistų, senų teritorijų, sklypų, apleistų gamyklų ir kitų pastatų konversija į modernius gyvenamojo ir komercinio nekilnojamojo turto objektus.

 

Plėtros mastas atsispindi skaičiuose. Per 2012–2017 m. laikotarpį vienam šios seniūnijos kvadratiniam kilometrui teko net 494 nauji butai daugiabučiuose namuose, kai tuo metu viso Vilniaus miesto vidurkis per tą patį laikotarpį – 43 nauji butai kvadratiniam kilometrui.“ Lyginant su kitais populiariais Vilniaus rajonais, nuo šių metų pradžios Šnipiškės pagal būstų pardavimų skaičių išsiveržė į priekį. Per pirmus penkis 2019 metų mėnesius Šnipiškėse įsigyta 1,6 karto daugiau butų nei Pilaitėje ar Naujamiestyje.

 

Šnipiškėse jų parduota 465, o Pilaitėje ir Naujamiestyje po 283. Be to, Šnipiškėse dėl naujai statomų projektų šiuo metu yra išaugęs būstų pasirinkimas ir įvairovė, kuri itin vilioja pirkėjus. „Buvome vieni pirmųjų iš didžiųjų vystytojų, patikėję šio rajono potencialu, kuomet 2015 metais pradėjome plėtoti „Linkmenų ežerai“ kvartalą su 550 butų“, teigia „Realco“ pardavimų direktorius Marijonas Chmieliauskas. Bendrovė 2020 m. pradžioje ketina užbaigti ir 3-iąjį „Linkmenų ežerai“ etapą, kuriame įsikurs dar 278 šeimos.

 

Šnipiškių rajono privalumai

Šnipiškės yra patrauklios tuo, kad jose yra viskas, ko reikia pilnaverčiam miestiečio gyvenimui. Čia gausu biurų pastatų su daugybe juose veikiančių įmonių bei darbo vietų. Rajone įsikūrusi Vilniaus miesto savivaldybė, bankai, kitos svarbios institucijos, kuriose dažnai tenka tvarkyti kasdienius reikalus. Be to, Šnipiškėse didelė laisvalaikio ir pramogų vietų įvairovė: prekybos centrai, parduotuvės, turgūs, koncertų salės, sporto klubai, restoranai. Tai gyvas ir turiningas rajonas.

 

„Ober-Hausׅ“ generalinis direktorius pabrėžia esminį šio rajono privalumą: „Tai vieta, įsikūrusi šalia miesto centro, todėl ji pasižymi puikiu susisiekimu. Šalia esančios Geležinio vilko, Ukmergės, Narbuto gatvės leidžia pasiekti kitas miesto dalis greitai ir patogiai tiek nuosavu, tiek miesto transportu.”

 

Šnipiškių gyventojai

„Šiuo metu būsto Šnipiškėse daugiausiai ieško 25–40 metų žmonės. Tai ir šeimos, ir poros, ir pavieniai asmenys“, – teigia A.Šapoka. Anksčiau čia daugiau gyveno vyresnio amžiaus žmonės, todėl, galima sakyti, kad rajonas jaunėja.

 

Vystomas kvartalas „Linkmenų ežerai“ taip pat nėra išimtis ir traukia jaunesnės kartos žmones. „Mūsų plėtojamame projekte Šnipiškėse kuriasi dažniausiai jaunos poros, kurių amžius yra apie 24–35 m. Tai žmonės, kurie dažniausiai dirba centre ir brangina savo laiką. Jie nenori jo švaistyti ilgoms kelionėms, bet siekia gyventi moderniai suplanuotuose naujos statybos namuose“, – teigia „Realco“ pardavimų direktorius Marijonas Chmieliauskas.

 

Numatomi pokyčiai rajone Jau netrukus Šnipiškių veidas dar labiau pasikeis. Į miestą atsigręžė ne tik nekilnojamo turto projektų vystytojai, ėmęsi čia statyti naujus modernius gyvenamuosius kvartalus. Savo indėlį įdės ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri planuoja atlikti Linkmenų, Daugėliškių, Giedraičų, Kernavės gatvių rekonstrukcijas. Ypatingas dėmesys bus skiriamas viešųjų erdvių sutvarkymui ir atnaujinimui. Numatyta įrengti japonišką sodą Lvovo ir Geležinio Vilko gatvių sankryžoje, sutvarkyti Drakono pievą ir jame įkurdinti apžvalgos bokštą. Iš esmės vaizdas pasikeis įgyvendinus Neries senvagės kraštovaizdžio arealų būklės atkūrimo (tarp Linkmenų ir Geležinio vilko gatvių) projektą. „Vilniaus plano“ architektas Vincas Brezgys pasakoja, kad šio projekto tikslas yra pritaikyti dabar apleistas erdves aktyviam ir pasyviam poilsiui.

 

Gyventojai galės mėgautis naujai įrengtais dviračių ir pėsčiųjų takais, krepšinio, petankės ir treniruoklių zonomis, vaikams bus įrengta žaidimų aikštelė, šunų mylėtojai savo augintinius galės vedžioti uždaroje treniravimo aikštelėje. Ramiam poilsiui ir pasisėdėjimui tarnaus naujai įkurdinti suoliukai bei amfiteatro zona. Žalioji erdvė bus atgaivinta naujai pasodintais medžiai, krūmais ir gėlynais. Rekonstruojama teritorija yra išsidėsčiusi aplink 4 vandens telkinius, ant kurių bus suformuoti pontoniniai pėsčiųjų lieptai. Be to, lankytojams bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Kaip teigia V. Brezgys, kai kurie darbai jau yra pradėti įgyvendinti, o projekto pabaiga numatoma iki 2020 m. pabaigos – 2021 m. pradžios.

 

Akivaizdu, kad Šnipiškės pamažu lipa ant pjedestalo ir kėsinasi tapti vienu patraukliausių Vilniaus rajonų. Aktyviai plėtojant naujus būsto projektus, statant verslo centrus, rekonstruojant gatves ir atnaujinant laisvalaikio bei žaliąsias erdves, rajonas tampa patrauklia investicija ir puikia vieta gyventi bei mėgautis miesto teikiamais privalumais.