Klaipėda kviečia į pirmąją Interjero ir dizaino idėjų parodą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Didžiausias Vakarų Lietuvoje verslo parodų organizatorius – bendrovė „Expo Vakarai“ – rugsėjo 20-22 dienomis kviečia į Interjero ir dizaino idėjų parodą „Inter Deco 2012“. Ji vyks Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Idėją padiktavo lankytojai

Pirmąkart rengiamas tokio pobūdžio renginys lankytojus pakvies į tikrą namų vidaus interjero ir dizaino idėjų parodą, kurioje savo darbus pristatys jauni ir jau pripažinimą pelnę dizaineriai, kūrybiniai kolektyvai bei namų įrangos ir baldų gamintojai. Parodos organizatoriai sako, jog mintį rengti tokią parodą pasufleravo didžiausios pavasarinės parodos „Individuali statyba“ lankytojai bei dalyviai. „Pavasarį parodoje mes „statome“ namą. Parodos lankytojai susipažįsta su jam iškilti reikalingomis medžiagomis, technologinėmis naujovėmis ir projektais, o rudenį jau galime pasirūpinti ir namo vidaus vaizdu. Pasižiūrėti ir įvertinti interjero kūrėjų darbus, pasisemti naujų minčių, pasmalsauti, kokie galimi jaukių ir stilingų namų įrangos bei baldų sprendimai, pasikonsultuoti su profesionalais“,- sako parodos „Inter Deco 2012“ projekto vadovė Zarina Lukošiūnė. Jos teigimu, parodos lankytojams siekiama pristatyti kuo didesnę teminę įvairovę: nuo sienų apmušalų, užuolaidų, židinių ar antikvarinių baldų iki moderniausios buitinės technikos ar interjero dekoro detalių.

 

Lankytojams – parodos, seminarai, kūrybinės dirbtuvės

 

Organizatoriai jau dabar neabejoja šio projekto sėkme. Uostamiesčio „Švyturio“ arenoje savo darbus pristatys devynios dešimtys bendrovių, kūrybinių kolektyvų ar individualių interjero kūrėjų. Ekspozicija, kaip niekad iki šiol, bus interaktyvi. Parodos metu planuojami įvairūs pažintiniai seminarai, skirti tiek dalyviams, tiek lankytojams. Seminarų temos  – nuo namų interjero kūrimo filosofijos bei praktinių sprendimų iki būsto ekologijos bei naujausios įrangos pristatymų. Gyva kūrybine laboratorija, kurios veiksme galės dalyvauti ir lankytojai, taps būsimųjų dizainerių kūrybinės dirbtuvės. Jaunieji menininkai iš Vilniaus dailės akademijos ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos kurs interjero detales iš kasdienių smulkmenų, skatindami ir stebėtojus išlaisvinti savo fantaziją ieškant savosios aplinkos stiliaus.

 

Į parodą uostamiestyje taip pat atkeliauja konkurso „Metų interjeras“  Lietuvos architektų bei interjero dizainerių geriausių 2011-aisiais įgyvendintų projektų ekspozicija. Savo darbus pristatysiantys specialistai teiks konsultacijas lankytojams.

 

Specialaus šiai parodai skirto projekto „Interjeras.lt rekomenduoja“ sumanytojai žada ir netradicinį eksperimentą – kokybiškų, išskirtinių interjero bei namų kūrimo temos paslaugų ir produktų rinkimus. Šiuo projektu siekiama laužyti visuomenėje susiklosčiusias tendencijas – kiekybę keisti kokybe.

 

Ypatingas dėmesys universaliam dizainui

 

Ši paroda išskirtinė ir savo socialine misija. Parodos rengėjai, bendradarbiaudami su šalies neįgaliųjų organizacijomis, joje akcentuos universalaus dizaino idėją, t.y. būtinybę planuojant namų bei viešąją aplinką joje taikyti sprendimus, galinčius palengvinti žmonių su negalia gyvenimo kokybę. Parodoje vyksiančiame forume diskusijai siekiama suburti architektus, dizainerius, gamintojus bei neįgaliuosius. „Mūsų siekis – dialogas. Žmonės, kuriantys mūsų aplinką, turės galimybę iš pirmųjų lūpų išgirsti, ko iš jų tikisi neįgalieji, kokie sprendimai palengvintų jų būtį bei buitį, leistų jaustis visaverčiais visuomenės nariais“,- sako Zarina Lukošiūnė.

 

Neįgaliųjų organizacijų nariai į parodą bus įleidžiami nemokamai. Parodos vadovės teigimu, vien tai, kad ekspozicijoje matysime daug kitaip judančių, nematančių ar nekalbančių žmonių –  turėtų būti rimta paskata interjero kūrėjams bei verslui ieškoti universalių, neįgaliųjų ir sveikųjų bendruomenėms tinkančių sprendimų. „Kaip sako patys neįgalieji, tai, kas pritaikyta jiems, visiškai netrukdo ir sveikiesiems. Puikus to pavyzdys – „draugiški“ nuvažiavimai nuo šaligatvių. Jais mielai naudojasi ne tik žmonės rateliuose, tačiau ir mamos su vežimėliais ar dviratininkai“,- forumo idėją pristato organizatoriai.

 

Į kvietimą eksponuoti universalaus dizaino idėją atitinkančius gaminius jau atsiliepė kelios įmonės, parodoje pristatysiančios universalius interjero, namų įrangos, baldų bei apšvietimo sprendimus.

 

Daugiau informacijos:
Zarina Lukošiūnė
Projekto vadovė
+370 646 16883
interdeco@expo-vakarai.lt
www.expo-vakarai.lt