Keletas patarimų, kaip stogą paruošti žiemai
1. Paprašykite, kad stogų specialistai patikrintų jūsų stogo dangą. Nedideli pažeidimai ar bent vienas įtrūkimas gali padaryti daug žalos žiemos metu. Pats laikas pakeisti sutrūkusias stogo dangos dalis ir pasirūpinti kitais būtinais darbais.
2. Storas sniego sluoksnis kelia didelę grėsmę jūsų stogui. Stogo viršuje susikaupęs ledo sluoksnis gali dar pabloginti situaciją. Galima įrengti ventiliacinę sistemą palėpėje, siekiant užtikrinti tinkamą oro cirkuliaciją ir, tokiu būdu, užkirsti kelią ledo susidarymui ant stogo. Taip galima netgi sumažinti išlaidas šildymui maždaug 30%.
3. Pirmiausia reikėtų pasirūpinti latakų išvalymu. Dažnai pastebima, kad lietvamzdžių sistema būna užsikimšusi rudeniniais lapais, šakelėmis ir pan., taigi ištirpęs sniegas ar lietaus vanduo gali susilaikyti ant stogo viršaus, ir ne tik pažeisti patį stogą, tačiau gali padaryti žalos ir namo viduje. Lietvamzdžiai turi būti gerai pritvirtinti, kad vanduo nepratekėtų.
4. Būtina atidžiai apžiūrėti stogo viršų bei sienas, ar nėra jokių dėmių. Tai reikštų vandens nutekėjimą. Tačiau, nors nutekėjimas gali būti ir nežymus, tai reikia nedelsiant sutvarkyti.
5. Stogo tarplatakiai yra linkę įtrūkti ir praleisti vandenį. Reikėtų tuo pasirūpinti ir jei reikia pakeisti nesutaisomas dalis.
6. Įvairios nuolaužos sudaro kliūtį lietaus vandeniui ir tirpstančiam sniegui. Tokiu būdu, susidaro papildomas svoris ant stogo viršaus ir gali įvykti pratekėjimas. Lietvamzdžių sistemos apžiūra ne tik padės aptikti pažeidimus, bet ir juos pašalinti.
7. Skardinimo problemos gali būti pačios didžiausios su stogu susijusios problemos. Apskardinimas yra aliuminio apsauga aplink stogo kraštus, nutekamuosius vamzdžius, stoglangius ir kaminus. Skarda naudojama tose vietose, kur susijungia stogo danga su siena, ir apsaugo nuo vandens nutekėjimo į vidų. Stiprus vėjas ir lietus gali šią apsaugą pažeisti. Todėl, prieš prasidedant žiemai, reikėtų tokius pažeidimus sutvarkyti arba iš naujo apskardinti.
8. Greta namo augantys medžiai kelia didelę grėsmę stogo dangai. Daug prisnigus, medžių šakos stipriai pasunkėja ir gali nulūžti, tokiu būdu pažeisdamos stogą. Be to, šakomis ant stogo, o paskui į vidų gali nesunkiai patekti pelės ir kiti kenkėjai.
9. Patartina tas vietas, kurias galite pasiekti, perbraukti tankiu šepečiu. Taip galite nuvalyti susidariusį ledą nuo stogo.
10. Nepatartina ant stogo naudoti sniego valymo mašinos. Valydami galite pažeisti stogo dangą.