Kauno LEZ tęsiasi kautynės dėl žemės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Daugiau pinigų už žemę Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje siekiantys gauti gyventojai toliau drebina šalies teismus.Vakar Lietuvos aukščiausiojo administracinio teismo darbuotojams skubiai teko ieškoti didelės posėdžių salės. Čia nagrinėtas Kauno LEZ teritorijoje žemės sklypus valdančių žmonių skundas, rašo "Lietuvos rytas".

Iš pradžių posėdis buvo numatytas salėje, kurioje tėra 8 kėdės. Bet kai atvyko 50 Kauno rajono gyventojų, teko skubiai ieškoti, kur juos sutalpinti.

Netgi sugužėję į didžiausią teismo salę kai kurie sklypų savininkai liko stovėti, nors tai draudžiama.

„Kai teismai vyko Kaune, visi sklypų savininkai netilpo net į didžiausias sales. Vilniuje teisėjas bent jau mus išklausė ir leido pasisakyti”, – vakar kalbėjo į Vilnių atvykę Kauno rajono gyventojai.

Jie jau kelerius metus kovoja dėl to, kad teismai pripažintų neteisėtu Kauno rajono savivaldybės patvirtintą LEZ teritorijos planą.

Jei teismas patenkintų gyventojų ieškinį, valstybė negalėtų išpirkti jiems priklausančių žemės sklypų, kurie yra reikalingi LEZ plėtrai.

Šiuo metu valstybė Kauno rajono gyventojams siūlo 1000–1500 litų už arą. Tokį įkainį nustatė valstybinis vertintojas. Tačiau ši suma žmonių netenkina. Jie pasamdė nepriklausomą nekilnojamojo turto specialistą, kuris žemę įvertino dvigubai brangiau.

„Nepriklausomi turto vertintojai žemę įvertino po 3 tūkst. litų už arą. Kai taip brangsta žemė, dabar kaina gal dar didesnė”, – piktinosi į teismą atvykęs vieno sklypo savininkas Alfonsas Milašauskas.

Prieš krizę valstybė siūlė ir po 2,5 tūkstančio litų, tačiau kai kurie gyventojai tuomet užsiprašė net 10 tūkstančių litų už arą.

„Ginčijamės ne tik dėl kainos. Valstybė neduoda jokių garantijų, kad sumokės šiuos pinigus. Neturime raštiškų įrodymų, kad su mumis už žemę tikrai bus atsiskaityta.

Žmonės bijo būti apgauti ir likti be nieko”, – kalbėjo A.Milašauskas.

Kai kurie savininkai pernai sutiko parduoti sklypus.

Tačiau jie skundžiasi dar negavę pinigų.

Pagal nustatytą tvarką, Vyriausybė pinigus už žemę perveda į Kauno rajono savivaldybės sąskaitą, o ši atsiskaito su gyventojais.

Rajono savivaldybės biudžeto ir finansų skyriaus vedėjas Arūnas Milius teigė, kad kol kas pinigai nepasiekė trijų gyventojų. Iš viso šįmet 8 gyventojams pervesta 2,47 mln. litų.

Pavyzdžiui, už 2,6 hektaro sklypą vienas savininkas gavo 650 tūkstančių litų, kitas už 2,5 hektaro – 730 tūkstančių. Dar kitas 2 hektarų sklypas įvertintas 235 tūkstančiais litų, rašo "Lietuvos rytas".