Kalėdų Seneliui – lietuviški rūmai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Suomijos šiaurėje rąstinį namą Kalėdų Seneliui surentusios įmonės vadovas Saulius Urbonas jau planuoja kitais metais čia atvežti savo vaikus ir anūkus.

S.Urbono vadovaujama Vilniaus įmonė „SU statyba” laimėjo konkursą ir kartu su Kauno bendrove „Dream House”, ruošusia inžinerinius projektus, Suomijos šiaurėje, prie pat Švedijos sienos, Karesuvanto miestelyje, surentė namą Kalėdų Seneliui.

„Architektas – pats Kalėdų Senelis, gavome piešinį iš Suomijos”, – šypsojosi Saulius.

Spalio ir lapkričio mėnesiais penkių lietuvių brigada ėmėsi darbo, ir per šešias savaites statinys buvo baigtas.

Užsakymą lietuviai gavo iš miestelyje įsikūrusio viešbučio „Davvi Arctic Hotel”. Užsakovai pageidavo, kad 30 kilometrų nuo viešbučio, gražioje miškų apsuptoje vietoje prie ežero, lietuviai pastatytų rąstinį namą, kuriame sezono metu gyvens ir lankytojų lauks Kalėdų Senelis.

„Namas pastatytas tik iš lietuviškų medžiagų – viską atsigabenome trimis sunkvežimiais. Dar mums neišvykus, ant sienos jau buvo pakabinti atvykstančių grupių sąrašai.

Esu senas statybininkas, nestačiau turbūt tik atominės elektrinės ir tilto, tačiau suręsti namus Kalėdų Seneliui mums, lietuviams, buvo didžiulė garbė. Visi tarsi grįžome į vaikystę”, – juokėsi įmonės vadovas.

Pasak S.Urbono, jau spalį Karesuvante buvo 10 laipsnių šalčio, lapkritį temperatūra nukrito iki 23 laipsnių šalčio, todėl vieta – puikiai tinkama gyventi Kalėdų Seneliui.

Sniegas čia, už poliarinio rato, laikosi iki balandžio mėnesio. Vaikai iš viešbučio pas Kalėdų Senelį vežami rogėmis, o takas namo link nušviestas daugybe švieselių.

Tokios ekskursijos žiemą itin populiarios tarp britų – vien iš Londono Suomijos šiaurėje kasdien nusileidžia po penkis lėktuvus.