Kaip sutaupyti įsirengiant būstą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Artėjant vasarai daugelis ima svajoti apie būsto atnaujinimą, tačiau laukia sudėtingas uždavinys – kaip kuo mažiau išleisti statybinėms medžiagoms, įrengimams ir darbams?

Kruopščiai planuokite. Jei galvojate, kaip įsirengti ar atnaujinti savo būstą, neskubėkite lėkti į statybinių medžiagų ir interjero detalių parduotuves. Pirmiausia realiai įvertinkite savo finansines galimybes, numatykite būsto atnaujinimo biudžetą ir gerai žinokite, kokių priemonių, daiktų reikės jūsų planų įgyvendinimui. Priešingu atveju galva nuo pasirinkimo galimybių gausos parduotuvėse gali taip apsisukti, kad rizikuojate pamiršti ne tik savo galimybes, bet ir planuotą paprasčiausią sienų perdažymą paversti jų griovimu. Taip pat nepamirškite, kad visi planai beverčiai, jei jų nesilaikome.
 

Neskubėkite ir nenorėkite visko įsigyti iškart. Laukite nuolaidų, akcijų, medžiagas ir įrangą pirkite parodų metu. Domėkitės visais pasiūlymais, lyginkite kainas, stenkitės aplankyti kuo daugiau parduotuvių, prekybos centrų – taip ne tik pasisemsite idėjų, kaip galėtumėte įsirengti būstą, bet ir rasite patraukliausius pasiūlymus.

Beje, įvertinę kainas aplinkinėse šalyse, galite pastebėti, kad, jei tik tai yra įmanoma, kai kuriuos daiktus pigiau įsigyti ten. Visada ir visur bandykite derėtis. Ir nepamirškite – tam, kad namai būtų jaukūs, jie neturi būti iki smulkmenų tobuli. Tik kurį laiką pagyvenę naujuose namuose, pamatysite, ko jums iš tiesų trūksta, tad neskubėkite pirkti.
 

Pirkite internetu. Jau veikia ne vienas tinklapis, kuriame internetu galima įsigyti ir statybinių prekių. Kaip žinia, internetu pardavinėjamos prekės būna kiek pigesnės, perkant jų daugiau nekainuoja atvežimas, o laiko taip susitaupo išties daug. Beje, patyrusieji sako, kad net ir perkant internetu galima derėtis: pasistengus esą galima gauti ir 20 proc. siekiančią nuolaidą! Tai ypač geras būdas pirkti buitinę techniką.

 

Konsultuokitės, bet galvokite savo galva. Norite samdytis interjero dizainerį? Pirmiausia gerai pagalvokite, ar tokios paslaugos jums išties reikalingos. Pasinaudokite nemokamais parduotuvėse dirbančių dizainerių patarimais, peržiūrėkite interjero žurnaluose ir internete pateikiamą informaciją ir konsultuokitės su tais, kurie panašių būsto įsirengimo rūpesčių neseniai jau turėjo. Taip ne tik sužinosite, kur galima pigiau įsigyti tam tikrų prekių, bet ir galėsite išvengti klaidų, dėl kurių vėliau reikėtų kažką perdaryti ar taisyti. Rūpindamiesi namais patys, įsirengsite juos taip, kaip norite ir būtent tokius, kokiuose jūs norite gyventi, o ne tokius, kokiuose gyventi dabar madinga. Juolab, kad ta mada nemažai kainuoja.
 

Būkite kūrybingi ir nesivaikykite madų. Pastaruoju metu populiarūs įvairūs įleidžiami šviestuvai, sudėtingos lubų konstrukcijos, kreivi profiliai ir daug kitų įmantrių dalykų, kurių įrengimas reikalauja, palyginti, nemažų išlaidų. Pasitelkę savo kūrybingumą, galite susikurti išskirtinį interjerą ir kartu nemažai sutaupyti. Netikėtų medžiagų ir sprendimo būdų yra begalės. Štai, pavyzdžiui, taupūs, bet ne mažiau modernūs architektai minimalistiniuose interjeruose mėgsta palikti ir natūralias betonines sienas…
 

Ką galite, atlikite patys. Visų galų meistras, žinoma, nėra nė vienas iš mūsų, tačiau kai kuriuos būsto įrengimo darbus tikrai galite atlikti ir patys. Štai kartais visai neverta mokėti už baldų ar statybinių medžiagų užnešimą laiptais – juk tai gali būti puiki proga, pavyzdžiui, surengti talką, į kurią galėtumėte pakviesti būrį per būsto įrenginėjimo rūpesčius seniai nematytų draugų. Be to, daugelį medžiagų dabar taip lengva naudoti, kad įmanoma ne tik šviestuvus patiems sumontuoti, bet ir sienas nudažyti ar tapetais išklijuoti, ir grindis pakloti. Tiesa, nors patys atlikdami apdailos darbus sutaupysite pinigų, vis dėlto nepamirškite, jog tai pareikalaus daug laiko ir jėgų, tad kritiškai įvertinkite savo galimybes ir viską kruopščiai suplanuokite.
 

Venkite stereotipų. Daugelis žmonių kurdami savo namus vis dar vangiai vaduojasi iš tradicijų ir stereotipų. Pavyzdžiui, susiformavęs įprotis, kad vonia ir tualetas nuo grindų iki lubų turėtų būti išklijuotas apdailos plytelėmis, nėra nei kuo nors pagrįstas, nei pigiai atsieina. Plytelių paskirtis – apsaugoti nuo drėgmės, vandens, tad kažin, ar verta kloti plytelėmis vietas, kurioms tai negresia? Daug pigesnis sprendimas – dažyti, dar pigiau – klijuoti tapetus (dabar jau yra ir atsparių drėgmei tapetų), o statybinių prekių parduotuvėje pasiūlys ir dar kitų išeičių. Šiandien yra sukurta daugybė pakaitalų, kurie savo ypatybėmis kuo puikiausiai atstoja brangias natūralias medžiagas.
 

Įvertinkite savo pomėgius ir poreikius. Jei jau patyrėte, kad pokyčių būste jums norisi ne tiek dėl to, kad sienos šiek tiek apsitrynusios, o dėl to, kad per kelerius metus paprasčiausiai atsibodo jų spalva, gerai apsvarstykite, ar verta rinktis medžiagas, kurioms priekaištų neturėtumėte ir po dvidešimties metų. Tokios paprastai būna kur kas brangesnės, tad jei po kelerių metų viską vis tiek keisite, gal geriau investuokite į kiek brangesnę, bet gerokai efektyviau energiją vartojančią buitinę techniką ar, pavyzdžiui, energiją taupančias lemputes ar šviesos diodus (LED). Jiems išleisite gerokai daugiau nei įsigydami kaitrines lemputes, tačiau galėsite džiaugtis ilgesniu naudojimo laiku ir iki 80 proc. mažesniu elektros energijos suvartojimu.