Kaip suomiai daugiaaukštį jūra plukdė

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Tokią transportavimo vandens paviršiumi operaciją vadina pirmąja pasaulyje. Dėl to ginčytis gal ir galima, tačiau vargu, ar dažnai tenka girdėti, kaip jūra plukdomas daugiaaukštis. Ir ne šiaip daugiaaukštis, o pastatytas… uždarose patalpose.

Tokį žygį surengti ne tik sumanė, bet ir pabandė suomių bendrovė NEAPO. 33 m ilgio, 12 m aukščio ir 220 tonų sveriantį triaukštį pastatą suomiai perkėlė baržon ir Archipelago jūra sėkmingai perplukdė iš Turku uosto į Hirvensalo salą.

 

NEAPO namus stato iš plieno skydų, kurie laikomi lengva, nebrangia, tačiau ne mažiau tvirta alternatyva įprastoms gelžbetonio konstrukcijoms. Autorinė suomių statybos technologija vadinama „Fixel“. Iš tokių skydų konstruojami moduliai (vienas modulis gali būti net keturių kambarių buto dydžio), o vėliau moduliai (patalpų blokai) apjungiami į pageidaujamos konfigūracijos pastatą.

 

Hirvensalo salon nuplukdytojo namo statyba prasidėjo 2010 m. gruodį. Namas iš trijų modulių buvo surinktas didžiuliame angare, Turku mieste. Ten pat buvo atlikta vidinė ir išorinė pastato apdaila, instaliuotos vėdinimo, elektros, santechninės sistemos – namas buvo visiškai parengtas naudojimui. Teliko šį nekilnojamą turtą (panašu, jog tokia sąvoka šiuo atveju yra kiek senstelėjusi) pristatyti savininko nurodytu adresu. Beje, iškilus būtinybei, pastatą ne sykį bus galima perkelti į kitą vietą.

 

Suomių vertinimu, toks pat betoninis pastatas sveria penkissyk daugiau, be to, transportavimo jis tikrai neatlaikytų. O mažesnių matmenų namus NEAPO vežioja net ir automobiliniais keliais.

 

Triaukščio pastato vojažas jūros bangomis – ne didžiausias suomių bendrovės užmojis. NEAPO savo angaruose jau konstruoja penkiaaukštį pastatą

 

Vaizdo siužetas

 

©NEAPO

 

©NEAPO

 

©NEAPO

 

©NEAPO