Kaip be didesnių pastangų namus paversti jaukumo oaze?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Dažnai kurdami naują namų interjerą žmonės prisigalvoja daug įvairių idėjų, kurias neretai norisi įgyvendinti visas iš karto. Tačiau interjero dizaineriai sako, kad taip elgtis nereikėtų, nes stilių ar spalvų maišymas – neskoningas naujo namų veido kūrimas. Leidus fantazijai lietis laisvai, peržengti ribą tarp grožio, jaukumo ir chaotiškos beskonybės labai paprasta. Tam, kad kurdami savo aplinką išvengtumėte kritinių klaidų, reikia jas žinoti iš anksto. Kitaip tariant, laikytis taisyklių, ko nereikia daryti, kad nauji namai neatrodytų kaip sandėlis.

Baldų ir daiktų gausybė

Vis populiarėja nuostata, kad namų nereikia apkrauti nereikalingais daiktais. Nefunkcionalūs ir ypač seni daiktai namuose tik dulkes kaupia. Žinoma, atsiras tokių, kurie mielai gyventų tarp tuščių sienų. Tačiau dauguma mėgsta užpildyti tuštumą, kaupdami aplink save daugybę daiktų, mielų niekučių, kurių po to sudėtinga atsikratyti.

Tereikia atsidūrus interjero prekių parduotuvėje prisiminti: namuose turi atsirasti gražūs ir tuo pat metu funkcionalūs daiktai. Interjero dizainas neturi nieko bendro su gyvenamos erdvės pavertimu į sandėlį, kuriame sunku net judėti. Vien rodiklis, kad daiktas jums yra gražus, nėra priežastis jį pirkti.

 

Visi baldai turi būti maksimaliai funkcionalūs. Sutaupyti erdvę leis daiktai, kuriuose bus įmontuotos saugojimo sistemos, mobilūs ir sudedami baldai. Išmokite teisingai laikyti daiktus, kurie jums nėra nuolat reikalingi. O dar svarbiau, kad sukauptumėte visą valią ir atsisveikintumėte su tomis interjero detalėmis, kurių nenaudojote ilgiau nei metus. Namai – ne interjero salonas. Paveikslai ant sienų, nuotraukų rikiuotės ant komodos bei židinio, servetėlės, žvakidės, vazos, pagalvėlės, gėlių vazonėliai… Vargu ar pailsėsite tokiuose namuose.

 

 

Specialistai perspėja, kad skirtingai nuo miegamojo, kuris atspindi jūsų charakterį, svetainė yra bendra erdvė, kuri gali veikti psichologinę žmogaus būseną. Tad vargu ar nereikalingi daiktai padės išsaugoti dvasios ramybę. Į nereikalingų daiktų sąrašą interjero dizaineriai įtraukia ne tik įvairaus tipo baldus, bet ir kilimus, takus, suvenyrus iš tolimų kelionių, gausybę indų, skulptūrėlių, žaislų. Jei grįžote iš kelionės ir iš karto papuošėte namus kriaukle, paskirkite kriauklei ir karoliams galiojimo terminą ir nepamirškite po mėnesio juos padėti į tolimą stalčių.

 

Džiovintos gėlės namuose – nemadinga

Interjero dizaineriai sugalvojo gana daug būdų, kaip greitai ir originaliai papuošti namus. Tačiau nei vienas profesionalus dizaineris kuriantiems naujų namų jaukumą nerekomenduos namų puošti sausomis arba dirbtinėmis gėlėmis. Dulkėtoje vazoje džiovintų gėlių kompozicijos visai nepuošia namų. Sausos gėlės turi byrėjimo energijos, kuri pablogina aplinką namuose. O štai gyvos gėlės ir kambariniai augalai – visai kas kita. Jie neša atsinaujinimą ir užkrečia teigiama energija.

 

 

Tiems, kas nemoka rūpintis vazoniniais kambariniais augalais, o reguliarus šviežių gėlių puokščių pirkimas, jų nuomone, yra neprotingas pinigų švaistymas, interjero dekoratoriai rekomenduoja papuošti namus taure su šviežiomis citrinomis arba apelsinais. Švieži vaisiai įneš į namus ne tik gyvos spalvos, bet ir subtilaus aromato.

Per daug spalvų – netvarka

Tiems, kas planuojate daryti remontą arba norite dabartiniam interjerui suteikti spalvų, neverta persistengti. Viename bute žmonės sugeba sukurti vaivorykštės principą. Jei jau nusprendėte sukurti namuose spalvotą erdvę, dizaineriai pataria tai daryti ypač atsakingai. Dizaineriai ir dekoratoriai tvirtina: interjerui tinka tas pats principas, kaip ir aprangai: ne daugiau trijų spalvų. Kai tik spalvų atsiranda daugiau, jūsų apranga, kaip, beje, ir interjeras, pavirsta beskonybe ir beprotybe (daugeliu atvejų).

 

 

Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad „spalva“ – tai ne tik atspalvio, kuriuo jūs dažysite kambario sienas, pasirinkimas. Nesėkmingi gali būti ir spalviniai akcentai – tos pačios sofos pagalvėlės, servetėlės ant kavos staliuko, staltiesės spalva arba netgi augalų vazonėliai. Visi šitie „lašai jūroje“ turi derėti tarpusavyje ir papildyti vienas kitą, o ne permušti vienas kito tono intensyvumu.

 

Baldų stilių gausa – prastas pasirinkimas

Bet kuris interjeras turi susiverti ant vieno stiliaus siūlo. Pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas labiau patinka namų šeimininkams. Jei namuose yra įvairių stiliaus baldų, stilių sumaišymo neišvengsite, nes vargu ar ryšitės vienu kartu pakeisti visus namų baldus. Kad interjeras atrodytų kaip viena visuma, teks orientuotis bent į vieningą spalvinę gamą arba raštus. Interjero kūrimas ir atnaujinimas reikalauja kompleksinių sprendimų. Pasirinkę madingus tapetus su raštu, drauge nuspręskite ir dėl baldų, grindų dangos bei kitų interjero objektų spalvos ir stiliaus.