Kaina ir vieta – svarbiausi kriterijai renkantis būstą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Vieni pirkėjai ar nuomininkai gali ieškoti būsto, neribodami savęs finansiškai, kitiems tenka ir skaičiuoti, ir ieškoti, kuris būsto variantas tinkamesnis, naudingesnis, taupesnis ir panašiai. Yra tam tikrų atrankos kriterijų, kurie būsto ieškantiesiems yra svarbiausi, nesvarbu, ieškoma pirkti ar nuomotis.

Aruodas.lt atliktos pirkėjų arba nuomininkų apklausos rezultatai rodo, kad trys esminiai kriterijai – kaina, vieta (po 22 proc. respondentų) ir susisiekimas (16 proc.). Toliau pagal pasirinkimų skaičių (pateikiama mažėjimo tvarka) yra infrastruktūra, įrengimas, kaimynai, aukštas ir baldai, technika bei kiti papildomi daiktai.

Iš respondentų įvardintų svarbiausių atrankos kriterijų matyti, kad pirkėjai ar nuomininkai būsto variantus labiausiai atsirenka pagal kainą, kurią gali mokėti, ir vietą, kuri tinkamiausia bei patogiausia, bei susisiekimą – norima, kad būtų patogu vykti ne tik asmeniniu, bet ir viešuoju transportu, kad reikiami objektai ar vietos būtų nesudėtingai pasiekiami.

Nekilnojamojo turto brokeriai, paklausti, į ką šiuo metu pirkėjai ar nuomininkai kreipia didžiausią dėmesį, teigia, kad kaina – pagrindinis atrankos kriterijus (tai pastebi 34 proc. brokerių, dalyvavusių Aruodas.lt apklausoje). Toliau pagal svarbumą yra vieta (18 proc.), aukštas ir susisiekimas (po 10 proc.), įrengimas, infrastruktūra, baldai, technika (po 7 proc.) ir kaimynai (5 proc.).

Būsto ieškantieji, paklausti, kokio būsto tikrai nepirktų, nurodo kelis esminius kriterijus. Vienas iš jų – buvę gyventojai. Dalis Aruodas.lt respondentų nenorėtų pirkti būsto, kuriame iki jų gyveno nusikaltėliai, blogos reputacijos žmonės, girtuokliai ir pan. Kitiems respondentams svarbu, kaip būstas buvo prižiūrėtas – jie niekuomet nepirktų degusio, netvarkingo nekilnojamojo turto. Likusieji nurodo vietos kriterijus – jų nesudomintų būstas prie judrios gatvės, kurio langai į kito namo sieną, prie kurio blogas privažiavimas ir kt.