Kada sostinėje atšals radiatoriai – niekas nežino

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Už lango jau pavasaris, namie taip pat nebešalta, bet kada sostinėje bus išjungtas šildymas, niekas nežino. Tačiau nuo balandžio 1-osios mažės šildymo ir karšto vandens kainos. "Norite žinoti tai, ko niekas nežino, palūkėkit", – išgirdęs klausimą apie šildymo pabaigą, sakė Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Pasak jo, yra nustatyta tvarka, kada mieste baigiamas šildymo sezonas, – kai trijų parų iš eilės temperatūra yra ne mažiau nei dešimt laipsnių šilumos.

Į šį klausimą negalėjo atsakyti ir "Vilniaus energijos" atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas.

"Ne šilumos tiekėjas sprendžia, kada pradėti ar baigti šildymo sezoną. Jeigu kalbėsime apie Vilnių, beveik visi namai turi modernų šilumos punktą ir gali patys nuspręsti, kada baigti sezoną. Pats šilumos punktas reaguoja į šiltą oro temperatūrą lauke ir reguliuoja šilumą viduje. O norint galima visai atsijungti", – sakė N.Mikalajūnas.

Pasak jo, kol kas "Vilniaus energija" dar nėra gavusi duomenų apie savarankiškai šildymą atsijungusius butus. Juos bendrovė surenka tik pasibaigus sezonui.

Paprašyti palyginti, kiek pigiau šiemet už šildymą mokėjo sostinės gyventojai, vicemeras skaičių iškart pateikti negalėjo, tačiau tvirtino, kad ne prielaida, o akivaizdus faktas, jog šildymas miestiečiams atsiėjo pigiau.

N.Mikalajūnas sakė, kad apytiksliai šiluma šį sezoną buvo pigesnė apie 20 proc., o gal net ir daugiau.

"Kadangi šildymo sezonas dar nepasibaigęs, tiksliai pasakyti, kiek jis buvo pigesnis, negalima. Yra dvi pagrindinės priežastys, kodėl šis sezonas tikrai buvo pigesnis nei ankstesni. Visų pirma, žiema buvo šilta, kita priežastis – mažesnės tiek dujų, tiek biokuro kainos. Skaičiuojant apytiksliai, šis sezonas buvo apie 20 proc., jei ne daugiau, pigesnis", – teigė N.Mikalajūnas.

Pranešama, kad šilumos kainos balandį mažės visuose Lietuvos didmiesčiuose. Vilniuje nuo balandžio 1-osios šiluma kainuos 23,92 cento už kilovatvalandę (be PVM), t. y. 0,6 proc. mažiau nei kovą, o kubinis metras karšto vandens – 17,79 lito, 0,4 proc. mažiau nei kovą.