„Jerko“ gyvenamasis laivas – puikus ekologinio projektavimo pavyzdys
Iš tikrųjų, A. Katzmanas šią valtį nusipirko iš joje seniau gyvenusios šeimos už 1$. Pats būdamas dizaineriu ją sutvarkė, įrengė energijos ir vandens gaminimo sistemas. Saulės plokštės, sumontuotos ant valties stogo, gamina 350 W elektros energiją. Pagal A. Katzman, tiek pagamintos energijos užtenka kasdieniam gyvenimui.
Visgi ūkanotomis ir audringomis dienomis Adamui Katzmanui kartais pritrūksta pakankamai energijos patenkinti visiems savo poreikiams, kadangi energija gaminama tik iš saulės.
Dėl vandens jokių problemų nekyla. Gyvenamajame laive įrengtos lietaus surinkimo sistemos prijungtos prie vandens filtrų, todėl sudarytos sąlygos geriamajam vandeniui gaminti. Ši įranga sumontuota taip, kad padėtų generuoti tekantį vandenį, o jo užtektų 1-2 žmonėms parai.
Parabolinė saulės viryklė tarnauja maisto gaminimo tikslams. Interjerą pagyvina įrengtas sodas, kuriame A. Katzmanas augina daržoves ir prieskonines žoles.
Šis gyvenamasis laivas ekologiškai draugiškas yra ir dėl įrengto tualeto, kuriame galima kompostuoti žmogaus išskirtas atliekas (angl. k. humanure – šis terminas sudarytas iš žodžių human (žmogus) ir manure (mėšlas, trąšos).
Kaip matome, „Jerko“ yra pavyzdinis „žaliojo“ dizaino projektas visais savo aspektais.