Japonijoje baigiamas statyti aukščiausias pasaulyje TV bokštas. Video

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Tokyo Sky Tree yra naujasis šiuo metu intensyviai statomas Tokijo televizijos bokštas, kuris taps pačiu aukščiausiu tokio pobūdžio statiniu pasaulyje. Naujojo Tokijo ir Japonijos simbolio projekto kaštai siekia apie 575 milijonus eurų.

Tokyo Sky Tree priešistorė
Tokyo Sky Tree, kaip ir ankstesnis pirmtakas Tokyo Tower, pirmiausiai yra antžeminis skaitmeninio signalo perdavimo bokštas. Kodėl gi prireikė statyti naują bokštą kai tuo tarpu tebe stovi Tokyo Tower (aukštis 333 metrai)? Pastaraisiais dešimtmečiais ypač centrinėje Tokijo metropolio dalyje padidėjo pastatų aukštingumas, pastatyta daug naujų dangoraižių, todėl buvo susirūpinta, kad tai gali neigiamai paveikti iš televizijos bokšto siunčiamo signalo priėmimą į mobiliuosius telefonus ar automobiliuose įdiegtu televizorius. Todėl atsirado poreikis užbėgti už akių palaipsniui kylančiai problemai.

2003 metų gruodžio mėnesį šešių pagrindinių Japonijos televizijų (NHK, Asahi Terebi, Fuji Terebi, Nihon Terebi, Tokyo Terebi, TBS) atstovai susėdę prie bendro stalo nusprendė, kad reikia pradėti rimtus svarstymus apie naujo televizijos bokšto statybą. Prieita išvados, kad būtina iš anksto reaguoti į naują laikmetį ir naujai besiklosčiansias aplinkybes telekomunikacijų rinkoje.

Paskelbus šią žinią, reikėjo nuspręsti kur turėtų išdygti naujasis bokštas. Į kovą dėl šio objekto aktyviai įsitraukė Saitama miestas, Tokijo metropolyje esančios Toshima ir Taito savivaldybės ir t.t. Prabėgus keliems metams po pirminių pokalbių, 2006 metų kovo mėnesį, priimtas sprendimas, kad naujas bokštas iškils Tokijo metropolio Sumida savivaldybėje (arčiausiai esanti metro ir traukinių stotelė Oshiage, apie 10-15 minučių atstumu nutolusi Asakusa traukinių stotis). Taip pat nuspręsta, kad šį milžinišką objektą statys Tobu Tetsudo (Tobu geležinkeliai) grupė, o kiekviena televizijos stotis sudarys ilgalaikius kontraktus dėl nuomos ir naudojimosi televizijos bokšto paslaugomis retransliuojant televizijos ir radijo laidų signalus.

 

 

Ryšys su Musashi šalimi
Pradžioje planuota statyti 610 metrų aukščio pastatą. Tačiau išaiškėjus, kad Kinijoje planuojama statyti panašaus aukščio televizijos bokštas, japoniškasis plieno gigantas sugebėjo truputį ūgtelėti iki 634 metrų. Tai bus pats aukščiausias pastatas Japonijoje. Iš tiesų šie skaičiai nėra pasirinkti atsitiktinai. Prieš keletą šimtmečių senasis Tokijo pavadinimas buvo Edo, o jį supantis visas regionas vadintas Musashi šalimi. Taigi pažodinė Musashi regiono žodžio transkribcija būtų mu sa shi. Japonų kalboje mu yra skaičiaus šeši mutsu (gali būti ir kiti skaitymai, pavyzdžiui roku), sa skaičiaus trys (san) ir shi skaičiaus keturi (shi arba yon) trumpiniai. Viską sudėjus gaunasi 6-mu, 3-sa, 4-shi.

Tokyo Sky Tree bruožai
Tokyo Sky Tree pagrindą sudaro trys centrinė kolonos, kurios sudaro visos konstrukcijos stuburą. Šių trijų kolonų suformuoto trikampio perimetras yra 68 metrai. Viso statinio statybų platformos perimetras tėra 96 metrai. Kaip tokio aukščio pastatui tai pasaulyje neturintis analogų architektūrinis sprendimas. Be to, reikia turėti omenyje, kad visa Japonija ir Tokijas yra seismiškai aktyvioje zonoje, kur kiekvieną dieną įvyksta didesnis ar mažesnis žemės drebėjimas.

Bokštą projektavę Nikken Kensetsu užtikrina, kad Tokyo Sky Tree yra pajėgus atlaikyti netgi itin galingus žemės drebėjimus. Žemės drebėjimai ir pastatų apsauga yra vienas svarbiausių klausimų Japonijos pastatų architektūroje. Yra skiriamas milžiniškas dėmesys pastatų saugumui užtikrinti bei naujų statybos technologijų, susijusių su apsauga nuo žemės drebėjimų, diegimui. Visgi šiuo atveju Nikken Kensetsu surado nusprendė pasinaudoti ne tik technologijomis, bet ir amžių išmintimi. Paslaptis slypi tradicinių japoniškų pagodų konstrukcijoje. Tokyo Sky Tree viduje, kaip ir tradicinėse pagodose, yra gelžbetonio centrinė ašis (pagodose medinė). Ši centrinė ašis yra pastatyta atskirai nuo pačio pastato, t.y. nesujungta su juo tiesiogiai. Todėl įvykus žemės drebėjimui ar kilus stipriam taifūnui, centrinės ašies ir aplink ją esančio pastato dalys juda skirtingomis kryptimis, tokiu būdu sumažinant drebėjimo amplitudę. Taip pat pastato pagrinde sukalta daugybė polių, vietomis polis yra įkaltas net į 50 metrų gylį, kad būtų suformuotas tvirtas pagrindas.

 

 

Duris atvers 2012 metais
Šiuo metu yra užbaigti du trečdaliai Tokyo Sky Tree statybos darbų. Planuojama, kad lankytojams duris bokštas atvers 2012 metų pavasarį. Apatinėje dalyje įsikurs apie 300 parduotuvių, taip pat bus įrengtas planetariumas ir milžiniškas akvariumas. 350 metrų aukštyje bus pirmoji net tris aukštus užimanti apžvalgos aikštelė. Čia taip pat įsikurs daugybė kavinių, restoranų bei parduotuvių, o vienu metu įspūdingu vaizdu galės grožėtis 2000 lankytojų. Antroji apžvalgos aikštelė suprojektuota 450 metrų aukštyje. Visos aplinkui esančios sienos bus stiklinės, todėl galima garantuoti neužmirštamą reginį. Kiekvieną vakarą naujasis Tokijo simbolis nusidažys viena iš dviejų iš anksto parinktų spalvų. Planuojama, kad pirmais metais Tokyo Sky Tree aplankys apie 5 milijonai lankytojų, o visą aplinkui esantį prekybinį rajoną apie 30 milijonų žmonių. Iš ties įspūdingi skaičiai. Beje jau dabar galima sakyti, kad net ir neužbaigtas Tokyo Sky Tree jau yra tapęs turistiniu objektu. Šiuo objektu galima grožėtis iš Asakusa rajono, keliaujant aplankyti seniausios Tokijuje Sensoji šventyklos. Tereikia pažvelgti į šiaurę ir pakelti akis į dangų.