Itin svarbu deklaruoti elektros skaitiklio rodmenis

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

„Ignitis“ išplatintame pranešime žiniasklaidai primena, kad deklaruoti elektros skaitiklio rodmenis svarbu kiekvieną mėnesį iki paskutinės to mėnesio dienos, o keičiantis valstybės reguliuojamiems elektros kainos ir dalinio kainos kompensavimo dydžiui, deklaruoti rodmenis laiku yra ypatingai svarbu.Itin svarbu deklaruoti elektros skaitiklio rodmenis

Vyriausybė šį mėnesį patvirtino elektros ir dujų kainų kompensacijas kitiems metams. „Ignitis“ visuomeninė vidutinė elektros kaina nuo sausio su kompensacija sieks 28 centus už kWh (su PVM) – 17 proc. daugiau nei šiuo metu.

Be kompensacijos šis tarifas siektų 56,5 cento. Vartotojams, pasirinkusiems nepriklausomus tiekėjus, bus taip pat kompensuojama 28,5 cento galutinės kainos, bet ne žemiau kaip 28 centai. Dėl to tampa itin svarbu šį mėnesį laiku deklaruoti elektros skaitiklio rodmenis. Deklaruojant ir mokant sausį, kainos jau bus didesnės. „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Nerilė Mažeikienė atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklės numato, jog vartotojas, jei sutartyje nenustatyta kitaip, ne vėliau kaip kiekvieno ataskaitinio laikotarpio paskutinę dieną, taip pat prieš pasikeičiant elektros energijos perdavimo, skirstymo ar visuomeninio tiekimo paslaugų kainoms ir (ar) tarifams, turi pareigą pateikti tiekėjui elektros apskaitos prietaisų rodmenis.

Daugiau kaip pusė „Ignitis“ klientų deklaruoja skaitiklių rodmenis internetu. Vienu prisijungimu atlieka dvi užduotis: deklaruoja rodmenis ir apmoka sąskaitą. „Apmokėdami sąskaitą klientai gali deklaruoti skaitiklio rodmenis šiais būdais: „Ignitis“ savitarnoje, elektroninėje bankininkystėje ar jiems įprastose įmokų surinkimo vietose. Taip vienu kartu klientus kviečiame atlikti du darbus – apmokėti sąskaitą ir deklaruoti skaitiklio rodmenis“, – primena N. Mažeikienė.

Kaip teigia N. Mažeikienė, pasitaiko atvejų, kad klientai nori tik deklaruoti skaitiklio rodmenis, o internetu nesinaudoja, tokiais atvejais „Ignitis“ atstovė juos kviečia kreiptis į internetu besinaudojančius artimuosius, pasakyti jiems savo kliento kodą, o artimieji savitarnoje galės deklaruoti skaitiklio rodmenis už internetu nesinaudojantį artimąjį.

Tai padės sutaupyti laiko, nes nereiks niekur važiuoti ar skambinti. Klientai, kurių elektros energijos suvartojimo įpročiai kiekvieną mėnesį yra panašūs, renkasi atsiskaitymą pagal vidutinį suvartojimą, nes jiems taip patogiau – nereikia kiekvieną mėnesį deklaruoti skaitiklio rodmenų. Tačiau renkantis tokį atsiskaitymo būdą, atsakomybė deklaruoti rodmenis kiekvieną gruodžio mėnesį, keičiantis tarifui ar planui, o nutraukiant sutartį – paskutinę sutarties galiojimo dieną išlieka. Primenama, kad klientams, kurie yra gaminantys vartotojai arba turi išmaniuosius skaitiklius deklaruoti rodmenų nereikia, jie elektros tiekėjui perduodami automatiškai.