Interjero spalvos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Interjero spalvos. Nuo spalvų priklauso ne tik aplinkinio pasaulio suvokimas, bet ir mūsų nuotaika, netgi savijau­ta. Norite harmoningai sugyventi su savimi ir pasauliu? Išsirinkite tinkamą interjero spalvą

Balta

 

Balta spalva kiekvienam iš mū­sų asocijuojasi su švara, šviežu­mu, vėsa, neretai ji simbolizuo­ja žvalumą ir sveikatą. Pagrindinis baltos spalvos pranašumas tas, kad ji atspindi šviesą ir taip pagerina patalpų apšvietimą, taip pat turi ypaty­bę optiškai praplėsti erdvę. Bal­ta — nepakeičiama mažose pa­talpose, kur prastas apšvietimas, pavyzdžiui, vonioje arba mažo­je virtuvėje. Kitas teigiamas šios spalvos bruožas — ji yra puikus fonas ryškioms interjero detalėms. Vienintelis baltos spalvos (kaip, beje, visų šviesių spalvų) trūkumas — teplumas. Tai ypač aktualu, kai kalbame apie minkštus baldus.

 

Pagal fengšui. Gerai veikianti spalva. Reiškia švarą ir laisvą erd­vę. Gėrio ir teisingumo simbolis. Suteikia žvalumo, skatina veikti, atkreipia dėmesį. Nerekomen­duojama naudoti daug baltos spalvos miegamuosiuose, nes blogai veikia intymiąją sferą.

 

Juoda

 

Bet kokia spalva, derinama su juoda, tampa ryškesnė ir išraiškingesnė, tačiau interjere gau­siai naudoti juodą spalvą galima tik tuomet, kai patalpa itin ge­rai apšviesta. Jeigu labai mėgstate juodą spalvą, rekomenduojame ją de­rinti su veidrodiniais paviršiais. Pavyzdžiui, naudoti apdailai blizgias plokštes arba plyteles. Juoda spalva galima optiškai pakoreguoti patalpą, nes, sugerdama šviesą, ji mažina erdvę.

 

Pagal fengšui. Tai tuštybės ir neigimo spalva. Įteigia liūdesį, bet gali pašalinti nuovargį. Šia spalva nevertėtų pernelyg žavė­tis ar piktnaudžiauti.

 

Pilka

 

Ši spalva turi daug atspalvių ir yra puikus fonas. Ji, kaip ir bal­ta bei juoda, priskiriama prie universalių spalvų, nes dera be­veik su visomis kitomis. Pilka — rami ir neutrali spal­va, bet pati viena — nuobodoka, todėl naudoti ją kambario arba namo interjere nepatariama. Tokie santūrūs tonai gali būti geras fonas kitiems interjero ob­jektams. Pavyzdžiui, šviesiai pil­kų sienų fone galima pastatyti iš­taigingus baldus arba ant tokios sienos pakabinti vertingą pa­veikslą.

 

Pagal fengšui. Praktiškumo ir išminties, atsargumo ir nepasi­tikėjimo spalva. Ji puikiai tinka tiems, kurie mėgsta vienatvę ar likti šešėlyje. Slopina įtampą, bet gali kelti nuobodulį.

 

Raudona

 

Daug kam ši spalva asocijuojasi su turtu, ištaiga ir grožiu. Ji gali sujaudinti ir pakelti nuotaiką. Jei bus tinkamai parinkti at­spalviai, galima sukurti puikų laukiamojo, virtuvės arba svetai­nės interjerą, bet atsargiau ją naudokite vaikų kambaryje ar miegamajame, nes šiuose kam­bariuose spalvos turi raminti. Jeigu interjere vyrauja šalti to­nai, šiek tiek raudonos spalvos detalių suteiks jaukumo. Derėtų atsargiai naudoti rau­doną spalvą pagyvenusių žmo­nių būste, nes ši spalva išsiskiria ypatybe kelti kraujospūdį.

 

Pagal fengšui. Labai aktyvi spalva, reiškianti džiaugsmą, linksmybes ir aistrą, suteikianti žmogui jėgų, padedanti tapti ryžtingesniam.

 

Geltona

 

Tai pati šilčiausia spalva, nes asocijuojasi su saule. Ji bus pui­kus pasirinkimas, jei kambarys yra šiaurinėje namo dalyje. Geltona spalva puikiai tinka tiems, kas gyvena aktyviai, ji su­teikia žvalumo ir optimizmo.

 

Psichologai tvirtina, kad šilti geltoni atspalviai gerina apetitą, todėl rekomenduojama juos nau­doti virtuvėje. Beje, geltona spalva stimuliuo­ja pažinimo procesą ir ugdo in­telektą, todėl tinkama vaikų kambariui. Ant geltonos sienos puikiai atrodo trafaretiniai pie­šiniai, o linksmi paveiksliukai gali labai pradžiuginti jūsų mažylį. Tiesa, yra tokių geltonų at­spalvių, kurie gali erzinti.

 

Pagal fengšui. Džiaugsmo, harmonijos ir linksmybių sim­bolis. Ši spalva laikoma anti­depresantu, ji įkvepia optimiz­mo, padeda siekti laimėjimų.

 

Oranžinė

 

Išlaisvina tiek fizine, tiek dvasi­ne prasme. Ši spalva nuteikia bendrauti, sukuria pasitikėjimo atmosferą ir padeda harmoni­zuoti santykius. Naudokite ją to­se patalpose, kur dažniausiai su­sirenka visa šeima. Oranžinė spalva puikiai sti­muliuoja protinę veiklą. Ja gali­ma išdažyti tą kambarį, kuriame mokosi studentai ar moksleiviai. Nevertėtų naudoti šios spal­vos kaip pagrindinės, nes ryškus jos dominavimas interjere gali sukelti agresiją. Kai jums reikia gerai pailsėti arba atsipalaiduoti, venkite bū­ti oranžiniame kambaryje.

 

Pagal fengšui. Suteikia ener­gijos, pasitikėjimo, pakelia nuo­taiką ir padeda visavertiškai dirbti.

 

Ruda

 

Ši spalva — neutrali, bet švie­sūs jos tonai nuteikia maloniau negu tamsūs. Ruda spalva la­biausiai tinka baldams. Įvairūs rudi atspalviai — nuo šviesaus smėlio iki sodraus šo­kolado — puikiai dera prieš­kambariui, tačiau kuo tamsesnis prieškambaris, tuo šviesesnė turi būti spalva. Smėlio, persikų, kavos su pie­nu spalva gražiai atrodo vonios kambaryje, ypač papildžius in­terjerą tamsesnėmis detalėmis.

 

Pagal fengšui. Ramina, kelia stabilumo ir geranoriškumo jausmą, stimuliuoja fantaziją.

 

Patarimai

Rinkdamiesi kambario spalvą, būtinai atsižvelkite į tai, kurioje pusėje yra kambarys. Jei kambario langai ei­na į pietus, rinkitės šaltus tonus, jei į šiaurę — šiltus.

Lubos taps vizualiai žemesnės, jei nudažysite jas ke­liais tonais tamsiau negu sienas. Ir atvirkščiai —jos atro­dys aukštesnės, jei nudažysite jas baltai.

Mažose patalpose nepatariama statyti tamsių baldų, taip pat kabinti tamsių užuolaidų ir kloti tamsių atspal­vių kilimų.

Nerekomenduojama kambario interjere naudoti daugiau negu penkių spalvų.

Ryškios spalvos neturėtų vyrauti interjere —jas geriau nau­doti detalėms, akcentams.

Prieš rinkdami spalvas vaikų kambariui, sužinokite, kokia spalva vaikui labiausiai patinka, t. y. kokiomis spalvomis jis pie­šia, su kokių spalvų žaislais žaidžia. Rinkitės tas, kurias renkasi jūsų vaikas.