Haityje kuriama Eko gyvenvietė

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Haityje gyvenimas grįžta į senąsias vėžes (pernai šalis patyrė galingą žemės drebėjimą – aut. past.), tai matyti ir architektūros srityje. Labiausiai dėmesio vertas dalykas – Vinsento Callebaut stereotipus laužanti koncepcija paversta realybe.

V.Callebaut sukūrė tai, kas šalyje žinoma kaip ekologinė gyvenvietė. Kaimas turės būti neutralus anglies dioksido atžvilgiu, kad atitiktų ekologiškus standartus. Karibų jūroje įsikursiantis pastatas turės dirbtines estakadas su seisminiais poliais.

Labiausiai stebina tas faktas, kad sukurti šią koncepciją įkvėpė organinės formos koralai. Pasak dizainerio, koralinis rifas yra įjungiama matrica, kurioje gyventi galėtų 1000 Haičio šeimų.

Struktūrą planuojama įkurti nuošalioje žemyno pakrantės dalyje. Surenkami moduliniai vienetai galės būti įmontuoti į bangos formos matricą, kuri taupo vietą ir yra kompaktiška.

Be to, šis neįprastas pastatas yra suprojektuotas taip, kad kiekviena ten gyvenanti šeima turės žemės sklypą ir pati galės auginti daržoves ar gėles. Tai padaryti leis judančių blokų konfigūracijos.

Ekologiški elementai panaudoti pastate, o pasyvus namas, pastatytas remiantis „pasyvaus namo“ standartais, sumažintų energijos suvartojimą. Atsinaujinantys energijos šaltiniai, pavyzdžiui, šiluminė energija, gaunama iš specialios krantinės konstrukcijos, jūros srovių, vertikalios ašies vėjo turbinų, ir saulės fotovoltiniai elementai, padeda išlaikyti anglies pėdsaką nepakitusiu.

Kanjono formos gyvenamosios konstrukcijos tęsis tarp dviejų būstų eilių. Jose alsuos atogrąžų ekosistemos, kuriose bus galima rasti vietos fauną ir florą. Šiame architektūros stebukle taip pat bus įrengtas vandens kultūrų ūkis ir augalams skirto vandens perfiltravimo sistema.