Gražios aplinkos konkurse – pertrauka

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Skaičius 13 ilgamečiam sostinės savivaldybės konkursui "Žydintis Vilnius", atrodo, buvo lemiamas. Pernai tryliktą kartą rengtas gražiausiai tvarkomų balkonų ir miesto teritorijų apžiūros konkursas šiemet nevyksta.

Koją pakišo viešieji pirkimai

"Konkurso nėra dėl organizacinių problemų, keitėsi už konkursą atsakingų skyrių darbuotojai, nespėta paskelbti viešųjų pirkimų", – situaciją komentavo savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas Antonas Nikitinas.

Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vita Braškienė neslėpė apgailestaujanti, kad tradicinis konkursas nutrūko. Tačiau užtikrino, jog kitąmet jis tikrai atgims.

"Po rinkimų pasikeitus Aplinkos apsaugos komiteto sudėčiai buvo nuspręsta konkursą organizuoti per viešuosius pirkimus, o ne kuriant bendruomenių tarybas, kaip buvo daroma pernai. Viešojo pirkimo procedūros užstrigo, be konkurso mes negalėtume išaiškinti nugalėtojų: juk reikia, kad pavyzdingiausiai besitvarkantys miestiečiai būtų aplankyti – tai ir žmonių laikas, ir transporto išlaidos. Be viešųjų pirkimų net dovanų laimėtojams negalėtume nupirkti. Tačiau mes jau prisidievagojome, kad "Žydintis Vilnius 2012" tikrai bus", – garantavo V.Braškienė.

Tikimasi, kad konkursas atgims su nauja jėga. Jame bus kviečiami dalyvauti ne tik nauji dalyviai, bet ir pagerbti ankstesnių metų konkurso laureatai.

"Svarstoma galimybė konkurso laimėtojų namus pažymėti specialiomis lentelėmis, kurios nurodytų, kad ten gyvena aplinkai draugiški šeimininkai", – ateities planus atskleidė V.Braškienė.

Siūlydavo seniūnijos

Nors konkursas skaičiuoja daugiau nei dešimtmetį, nepasitenkinimo, kad šiemet jis neįvyks, vilniečiai esą nereiškia. "Lietuviai – santūrūs žmonės, nelinkę girtis. Ankstesniuose konkursuose miestiečiai dažniau dalyvaudavo irgi ne visai savo iniciatyva. Juos skatindavo seniūnijų atstovai – šie apvažiuodavo teritoriją, apžiūrėdavo ir geriausiai besitvarkančius gyventojus siūlydavo konkursui. Gražiausių sodybų šeimininkai savo kandidatūras kelia retai. Žmonės, kurie puoselėja aplinką, mano, kad taip tiesiog turi būti", – kalbėjo V.Braškienė.

Vieną kartą konkursą laimėjusios sodybos antrąkart jame nedalyvauja, todėl aplinkos puoselėjimo naujokai nekonkuruoja su ilgamete patirtimi galinčiais pasigirti sodininkais ir gėlininkais. Konkursuose pastebėta, kad vilniečiai vis drąsiau eksperimentuoja su kraštovaizdžiu. Pasitaiko net tokių fanatikų, kurie egzotinius augalus vežasi iš užsienio ir augina savo kieme – kuria mažus botanikos sodus.

Perkrauta, bet savotiškai gražu

Vertinant sodybas išryškėja ir to meto aplinkos tvarkymo mados. "Buvo fontanų banga, akmens banga, dabar – augalų gausos ir įvairovės banga. Kad visko daug būtų, kartais net atrodo, kad perkrauta, tačiau savotiškai gražu. Puošiami ir daugiabučių balkonai, aplinkos grožiu rūpinasi įmonės", – ankstesnių metų konkursų rezultatus yra apibendrinusi V.Braškienė.

Konkurse "Žydintis Vilnius" miestiečiai varžydavosi dėl gražiausiai apželdinto privataus ir organizacijų balkono, geriausiai sutvarkyto daugiabučio namo kiemo, gražiausiai sutvarkytos aplinkos individualių gyvenamųjų namų, įstaigų ir organizacijų teritorijų, kotedžų, blokuotų mažaaukščių namų grupėje.