GE planuoja sukurti didžiausią saulės plokščių gamyklą JAV
„GE“ saulės plokščių gamybai bus naudojamas kadmio telūridas (cadmium telluride), kuris šiuo metu yra naudojamas ir jų didžiausios šios srities konkurentės „First Solar“. Pastarajai tai bus didelis smūgis, kadangi „GE“, naudodama šią technologiją, savo išlaidas sumažins trečdaliu.
Bendrovė savo veiklą vykdo įvairiose arenose – nuo energetikos, technologijų infrastruktūrų kūrimo iki kapitalo, klientų ir pramonės finansavimo. 2010 m. „Forbes“, įvertindama jų pasiekimus, savo reitinguose juos pripažino antra (po "JPMorgan Chase") didžiausia kompanija pasaulyje.
Būdama viena iš pagrindinių vėjo turbinas gaminančių pramonės kompanijų visame pasaulyje įmonė taip pat investuoja ir į aukštąsias technologijas kuriant saulės energetikos produktus. Tokiu būdu ji siekia įgyvendinti savo misiją ir būti pirmaujančiu konglomeratu atsinaujinančios energijos sektoriuje.
„GE“ neseniai įsigijo „PrimeStar Solar“, pirmaujančią aukštos kokybės, plonos juostos fotovoltinius (PV) modulius gaminančią įmonę. Šis veiksmas – svarbus žingsnis siekiant išsiveržti į lyderius.
Didžiausiu iššūkiu saulės energetikos sektoriuje laikomas energijos vartojimo efektyvumas. Tikimasi, kad „PrimeStar“ gaminami didelio našumo PV moduliai „GE“ bus tikrai vertingi. Bendrovė taps pajėgi gaminti plonus kadmio telūrido skydelius su 12,8 procentiniu efektyvumu.
Antras didžiulis iššūkis saulės energetikoje – jos ekonominis efektyvumas. „GE“ tai taip pat veiksmingai valdo mažindama gamybos sąnaudas ir gamindama plonas kadmio telūrido plėveles.
Planuojama etaloninė vato kaina siekia 1,2 dolerio.
Su saulės energetikos produktų paklausos augimu „GE“ neabejotinai siekia tapti viena iš pagrindinių pasaulio veikėjų šioje srityje. Numatoma, kad per ateinančius 5 metus augimas turėtų siekti apie 75 gigavatus. Įdomu tai, kad „GE“ iš komunalinių paslaugų sektoriaus JAV jau gavo 100 megavatų vertės užsakymų.
Žymos: saulės energija, saulės baterijos, gamykla, energija, technologijos.