Drenažas, jo sukūrimas ir įrengimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Drenažas - konstrukcija ar elementas, skirtas po hidrotechnikos statiniu ir šalia jo besisunkiančiam (geofiltracijos) vandeniui saugiai surinkti ir nuleisti į žemutinį bjefą. Turbūt nėra nieko blogau, nei jūsų kelio užtvindymas, po kiekvieno lietaus. Todėl drenažas toks reikalingas ir naudingas.

Visi takeliai ir keliukai gali būti nebenaudingi po kiekvieno lietaus, jei pas jus neįrengta vandens nutekėjimo sistema. Kai betonuojate visada jį klokite su nedideliu pažemėjimu, kad po lietaus, kieme neatsirastų balų. Nuolydis turėtų būti apie 2,5 centimetrus. Vandenį nukreipkite arba į daržą, kur jis bus naudingas augalams, arba į griovį, kuris gali nutekėti į upę ar upelį. Šis nuolydis visada turi būtį įrengtas į priešingą pusę nuo namo ar kitų statinių.

Tokius nutekėjimus darykite iš plastikinių vamzdelių, ar iš betono, jam suteikite tokią pusės vamzdelio formą. Jei norite užmaskuoti tokią sistemą, uždenkite ją laisvai judančia medžiaga, kad ir mažais akmenėliais. Jie puoš jūsų kiemą, o mažytis tinklelis neleis vandeniu jų nuplukdyti į upę ar griovį.

Jei pilnai paslėpta nutekėjimo sistema pereina per takelį, tai prieš klodami plyteles įrenkite keraminių vamzdelių puses, apačioje, zonos ir betono centre, pagal vandens tekėjimo kryptį. Tarp dvylikos milimetrų tarpelių palikite vietos nubėgti vandeniui į kanalus.

Tvirtas paviršius lietaus vandenis nukreips tiesiai į pamatus, bet jūs pats turite planuoti kur baigsis drėgmės perteklius. Klojant takelį siek tiek nukreipkite jį žemyn apie 2,5 centimetrus, kas 1,8 metro. Tik žiūrėkite, kad tas nukreipimas būtų nė į namo pamatus, o į sodą, nes priešingu atveju patvins.

Drenažo sistemos įrengimas:

• Šalutinius kanalus tvirtai sujunkite su pagrindiniu, taip kad jie būtų sujungti 60º kampu. Vanduo turi bėgti į griovį su nuolydžiu.

• Patikrinę žemės nuokrypį išrinkite ir įrenkite tranšėją tokiame pačiame lygyje, kaip ir dirvožemis 90 centimetrų gylio ir pločio. To turėtų pakakti, kad įstatytumėte pagrindinį vamzdį, kurio plotas 10 centimetrų. Tuo pačiu metu išrinkite tranšėją šonams, kurių diametras būtų apie 7,5 centimetro.

• Pagrindą uždenkite žvyru penkių centimetrų sluoksniu. Vamzdžius dėkite ant žvyro.

• Vamzdžius sujunkite, bet nesunerkite. Šoninių vamzdžių įėjimo vietas į pagrindinę aplaužo, kad juos suderintų uždengtų plytelėmis.Bet koks vanduo sunkiasi į vamzdžių tarpus.

• Uždenkite visus vamzdžius stambiais akmenimis, po to mažesniais, o viršuje uždėkite sluoksnį dirvožemio.

Drenažo duobės sukūrimas.

Tokia duobė užpildoma akmenimis arba žvyru. Vanduo krenta į ją, o po to išsiskirsto į dirvožemį. Jei judu kieme labai sunkai džiūsta vanduo ir nėra jokio priėjimo prie drenažo, jums reikia įsirengti drenažo duobę. Iškaskite duobę 0,9 – 1,8 metro pločio ir 1,8 gylio. Vamzdžiai turi būti įstatyti taip, kad vanduo patektų tiesiai ė duobę. Duobėje vienodai ir laisvai sudėkite plytas, kad vanduo galetų pratekėti pro kraštus, o pačią duobę užpildykite žvyru ar akmenimis. Uždenkite duobe dirvožemiu ir augalais arba užmaskuokite durpėmis.

Įsirengus tokią sistemą jums neteks jaudintis dėl balų kieme, net ir po stipriausio lietaus.