„Dizaino savaitės“ metu bus pristatyta archdizaino paroda „Detalė 2012“

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Gegužės 10 d., Kaune, Namo inžinerijos ir interjero centre (NIC), žinomas architektas ir tarpdisciplininių projektų kuratorius Audrys Karalius pristato po 11 metų pertraukos atgimstančią nacionalinę archdizaino parodą „Detalė 2012“. Šios parodos sugrįžimas – viena ryškiausių septintąjį kartą vykstančios „Dizaino savaitės“ naujienų.

Anot A. Karaliaus, „Detalė“ buria autorius, kurie randa laiko, kantrybės ir kūrybinės energijos ne tik suprojektuoti objektą, bet ir jį „sustyguoti“ iki subtiliausių niuansų, medžiaginių jungčių, detalių. „Terminas „archdizainas“, įprasminantis aukšto lygio architektūros ir dizaino estetinės raiškos sąjungą, buvo sugalvotas prieš 15 metų, siekiant paskatinti subtilų darbo atlikimą mėgstančių architektų entuziazmą ir kūrybą“, – apie priešistorę pasakoja parodos kuratorius, pridurdamas, kad ir moderniosios architektūros tėvas Ludwig‘as Mies‘as van der Rohe teigė, jog „detalėje slypi architektūros Dievas“.

 

„“Detalės“ puoselėjamos vertybės ir kokybiniai reikalavimai atitinka mūsų centro siekius, todėl mielai skyrėme savo centro erdves šiam unikaliam architektūriniam judėjimui Lietuvoje pristatyti, – sako NIC rinkodaros vadovas Nerijus Urbonavičius. – Mūsų centre demonstruojami netradiciniai sprendimai tiems namų kampeliams, į kuriuos pažvelgti kūrybiškai dažniausiai pamirštama, tikrai suteiks peno apsilankiusiųjų mintims ir nepaliks nė vieno abejingo aukštam lietuviško archdizaino lygiui.“

Gegužės 10 d., specialiai Kaunui skirto renginio metu, NIC centre vyks ne tik parodos „Detalė 2012“ pristatymas, bet ir įvairūs interjero detalių pristatymai. Salone „Vilniaus parketas“ bus pristatoma „Šokio detalė“ ant parketo, vonios įrangos studijoje „Aquahome" – vonios kambario įrangos tendencijos, salone „Ekoliumenas" – skandinavų dizaino klasikų Eero Aarnio, Martti Janneso bei Pauli Partaneno sukurtų šviestuvų ir šviesos terapijos sistemų pristatymas „Skandinaviškos šviesos terapija.

 

„Be to, visą „Dizaino savaitę“ ir kitų NIC salonų lankytojai galės susipažinti su naujausiomis būsto įrengimui ir namų dekoravimui naudojamų medžiagų, prekių ir detalių tendencijomis, gauti praktinių patarimų, pažvelgti kitaip į savo kuriamo būsto interjerą“, – pabrėžia NIC atstovas.

 

„Dizaino savaitė“ didžiuosiuos šalies miestuose vyks iki gegužės 14 d. Paroda „Detalė 2012“ planuojama šių metų rudenį.

 

Namo inžinerijos ir interjero centras (NIC) – apdailos medžiagų ir interjero prekių prekybos tinklas, Lietuvoje veikiantis nuo 2005 m. NIC centro salonai yra Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Utenoje.

 

Daugiau informacijos: http://www.nicentras.lt/lt/naujienos/68/dizaino-savaite.html

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Andrijauskaitė

RsV agentūra AD VERUM

Mob. tel. +370 655 00448

El. p. lina@adverum.lt