Daugiabučių renovacija įgauna pagreitį

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Rugsėjo 27 d. Aplinkos ministerijos ir Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) surengtoje konferencijoje nuskambėjo nemažai optimistinių gaidų. Ministras Valentinas Mazuronis džiaugėsi, kad visų, su daugiabučių gyvenamųjų namų renovacija susijusių problemų sprendimas akivaizdžiai įgavo pagreitį. Tam daug įtakos turėjo aktyvesnė savivaldybių veikla, tampresnis jų bendradarbiavimas su ministerija. Po to, kai buvo paskelbtas antrasis namų modernizacijos etapas,paraiškų namams renovuoti, palyginti su pirmuoju etapu, jau pateikta daugiau nei dvigubai. 

58 savivaldybės pristatė daugiabučių, kuriems atnaujinti jau pradėti rengti dokumentai sąrašus.Juose 160 namų. Daugiausiai paraiškų pateikė anksčiau kritikuota sostinės savivaldybė – 211. Palyginti neblogai dirba ir kitos savivaldybės: Kaune pateiktos 95, o Marijampolėje – 85 paraiškos ir pan. Planuojama, kad dar šiais metais paraiškų skaičius pasieks 500.Antrajame renovacijos etape bankai jau pritarė 31 renovacijos projekto įgyvendinimui.

Deja, antrajame etape renovacijos procesai pasyviai vyksta Skuodo, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose, kur daugiabučiams namams modernizuoti atitinkamai pateiktos vos 1, 2 ir 3 paraiškos.

Gali būti, kad gyventojams trūksta aktyvumo dėl informacijos stokos ir baimės, kad būsto renovavimo darbai bus atlikti nekokybiškai, kad juos baigus nepasijus modernizavimo efektyvumas ir jie nesulauks ekonominio efekto. Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, užtikrino, kad šiuo metu jau yra daug veikiančių saugiklių, kurie turėtų garantuoti teigiamus renovacijos rezultatus, apsaugoti nuo problemų, susijusių statybų kokybe. Tuo tikslu atsirado naujas kokybės reikalavimas drausti techninių statybų prižiūrėtojų, kurie yra atsakingi už projektų kokybišką įgyvendinimą, veiklą. Beje, ir kiekvieno jų darbą griežtai kontroliuos Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pareigūnai. Be to, dviems metams po statybų galios matomų statybos darbų draudimo garantija, o užslėpti statybos darbai bus apdrausti dešimčiai metų.“

Valstybės lėšomis bus kompensuota 40 % renovacijos darbų kainos ir visiškai padengtos modernizavimo projekto parengimo, jo įgyvendinimo administravimo bei statybos techninės priežiūros išlaidos daugiabučių namų gyventojams, sudariusiems rangos darbų sutartis iki 2014 m. pabaigos.

Šiuo metušalyje yra apie 28 000 daugiabučių namų, kuriuosbūtina renovuoti. Juose yra apie 125 000 butų. Bet kuriuo atveju visų tų butų gyventojams yra svarbu kuo daugiau ir išsamiau sužinoti apie būsto modernizavimą, apie galimybes pakeisti savo gyvenimo sąlygas į geresnes, sužinoti kaip tai geriausiai galima padaryti. Vienas iš svarbiausių kitų metų renginių bus nauja paroda „SUPERNAMAI 2014”, kurios pagrindinis akcentas ir yra būsto renovacija ir energijos taupymas. Tikimasi, kad parodos metu vykstančiuose seminaruose jau bus pristatyti pirmieji sėkmingai įgyvendinti projektai.

Paroda „SUPERNAMAI 2014” įvyks balandžio 10-13 dienomis Vilniuje, „Siemens“arenoje.

 

Lankytojams įėjimas nemokamas.

 

Bendras pateiktų daugiabučių namų skaičius II etapui pagal apskritis