Dar ne­baig­ta sta­ty­ti snie­go are­na jau trau­kia lan­ky­to­jus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Netoli Druskininkų, kitoje Nemuno pusėje, Mizarų kaime statomu išskirtiniu objektu - žiemos pramogų kompleksu „Snoras Snow arena” - jau domisi Lietuvos ir kitų šalių turistai, sportininkai, verslininkai bei užsienio valstybių diplomatai.

Kur nesidomės, jeigu tūkstančio kilometrų spinduliu aplink Druskininkus tokio statinio nė su žiburiu nerasi. Juolab kad ir darbų pabaiga ne už kalnų – statybos įpusėjo.

 

Penkta pasaulyje
Praėjusį penktadienį Druskininkų miesto savivaldybė ir unikalų objektą statančios organizacijos alytiškės bendrovės „Stamita” atstovai Pietų Lietuvos žiniasklaidos atstovams surengė komplekso pristatymą. „Mano nuomone, susidomėjimą žiemos pramogų kompleksu kelia ir tai, jog panašaus objekto nėra mažiausiai tūkstančio kilometrų spinduliu aplinkui. Nemažai reikšmės turi ir tai, kad artėja žiema. Galiu nuraminti, pas mus žiema bus ištisus metus. Lankytojai, ypač sportininkai, domisi treniruočių galimybėmis, ketina rengti treniruočių stovyklas”, – kalbėjo „Stamitos” direktorius Leonas Šerpetauskis. Čia treniruotis jau pareiškė norą pasaulyje pagarsėję Estijos snieglentininkai. 2014 metų Sočio žiemos olimpiados startams Druskininkuose ketina rengtis Kinijos kalnų slidininkai ir snieglentininkai.

Jau dabar galima drąsiai teigti, kad pagal savo technines charakteristikas arena bus viena geriausių Europoje ir penkta pasaulyje.

Neteks laukti eilėse
Taigi, kokios tos charakteristikos? „Uždaros slidinėjimo trasos ilgis – 460 metrų, plotis – nuo 53 iki 63 metrų. Aukščių skirtumas – 65 metrai. Toks yra 9 aukštų namas. Viduje palaikysime 2-3 laipsnių šalčio temperatūrą. Ir žiemą, ir vasarą sniego arena per dieną galės priimti iki tūkstančio lankytojų”, – pasakojo vienas iš „Stamitos” savininkų, bendrovės „Skirnuva” direktorius Andrius Stasiukynas. Kad kalnų slidinėjimo entuziastams nebūtų nuobodu šliuožti uždaroje trasoje, jos nuolydis svyruoja nuo 3 iki 25 laipsnių – čiuožti bus galima ir greičiau, ir lėčiau. Pradedančiųjų slidininkų lauks 170 metrų ilgio trasa ir instruktoriai. Beje, savaitgaliais arena bus uždaroma gerokai po vidurnakčio, vyks diskotekų jaunimui, sniego atrakcionų, pavyzdžiui, nusileidimo varžybos ant padangų.

Pramogų kompleksą išskirtinį daro ir tai, kad baigiama rengti ir atvira 640 metrų ilgio trasa, kuria bus galima naudotis orui atvėsus iki 5 laipsnių šilumos. Iš jos bus galima įšliuožti į uždarą trasą – tiesiai prie keltuvų, kurių kreipiančiosios jau sumontuotos. Keltuvai bus Šveicarijos. Iš viso veiks penki keltuvai – keturvietis, bugelinis ir trys juostiniai. Tad slidininkams neteks ilgai laukti eilėse.

Kiekvieną dieną arenoje triūsia nuo 70 iki 320 įvairių specialybių darbininkų ir specialistų. „Statybos darbus turėtume baigti žiemos pabaigoje, o prieš Velykas – švęsti įkurtuves. Mums talkina kelios bendrovės iš Vilniaus, Kauno ir kitų miestų. Patys matote, jau uždengta du trečdaliai uždaros trasos, sumontuotos 7 sniego patrankos, pagamintos Vokietijoje. Arenoje bus sukurta ne mažiau negu 60 nuolatinių darbo vietų”, – pasakojo A.Stasiukynas.

Darbo bus pasiūlyta ir vietos ūkininkams. Penkiems arenoje įsikūrusiems restoranams pagal sutartis ūkininkai tieks ekologiškus žemės ūkio produktus: mėsą, pieną ir jo produktus, įvairias daržoves, miško gėrybes.

Arenos statytojai pasiryžę uždaroje sniego arenoje sukurti tikrą kalnų žiemos vaizdą. Pramogų komplekso interjeras turėtų priminti Šveicarijos kalnų miestelio gatvę tarp uolų, atvedančią ant kalno, nuo kurio bus galima nusileisti. Lankytojai nematys metalo konstrukcijų. Gatvelėje veiks parduotuvėlės, šviežių bandelių kepyklėlė, kurioje bus galima nusipirkti ir karšto pieno – juk uždaroje trasoje palyginti vėsu.

Ateityje – kalnų keltuvas
Ambicingą projektą parėmė Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos skatinimo veiksmų programa. Druskininkų savivaldybės administracija parengė projektą „Druskininkų uždarų kalnų slidinėjimo trasų su dirbtine sniego danga įrengimas, santrumpa – (toliau – Druskininkų slidinėjimo trasos)” ir gavo minėtos programos paramą – apie 40 mln. litų. Likusius pinigus įsipareigojo investuoti „Stamita”. Bendra projekto vertė – 98 mln. litų.

„Galimybė vienu metu derinti žiemos ir vasaros pramogas padidins net tik Druskininkų kurorto, bet ir visos Lietuvos patrauklumą bei konkurencingumą turizmo srityje”, – kalbėjo kurorto savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Algis Svirskas.

Artimiausios uždaros slidinėjimo trasos yra Maskvoje (Rusija) ir Hamburge (Vokietija), todėl Lenkijos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos ir Baltarusijos gyventojai mielai naudosis žiemos bei vasaros turizmo paslaugomis. Rengiama kainodaros sistema. Manoma, kad už tris valandas, praleistas arenoje, vienas žmogus turėtų sumokėti apie 35 litus.

Druskininkų gyventojai puoselėja dar vieną, kai kam utopija, taip buvo vertinama ir sniego arena, atrodantį projektą, – nuo Vandens parko iki žiemos pramogų arenos, esančios už 1,1 kilometro, įrengti kalnų keltuvą, kad lyno keliu slidinėjimo entuziastai per kelias minutes kirstų Nemuną ir iš aukštai, grožėdamiesi nuostabiu kurorto kraštovaizdžiu, pasiektų areną. Tuomet Druskininkai turėtų viską, kas leistų juos pavadinti ir kalnų kurortu.