Būsto pirkėjai grįžta į pajūrį

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Įsibėgėjus vasarai ir vis daugiau žmonių plūstant prie jūros, nekilnojamojo turto ekspertai teigia, jog šiais metais būstų paklausa pajūryje, lyginant su krizės laikotarpiu, išaugo kone dvigubai.

Ką renkasi ir kiek išleidžia poilsiautojai

Nedidelio ploto racionalūs butai – dažniausias poilsiautojų pasirinkimas Lietuvoje. Taip tvirtina nekilnojamojo turto agentūros „011“ vadovas Mantas Jaruševičius.

„Įsigydami būstą atostogoms žmonės nori, kad jis būtų nedidelis, įrengtas, su visais buityje reikalingais daiktais, kartais netgi tokiomis smulkmenomis kaip plaukų džiovintuvas ar virdulys. Kalbant apie apdailą – pajūryje parduodama labai mažai butų, kurie būtų ne visiškai įrengti. Žinoma, minimalūs komunaliniai mokesčiai žiemos laikotarpiu taip pat yra tarp svarbiausiųjų prioritetų renkantis būstą.“ – teigia M. Jaruševičius.

„Ne mažiau svarbus prioritetas yra kaina. Būstą perkantys poilsiautojai paprastai pasirengę už jį sumokėti 100 – 200 tūkstančius litų. Tiksli kaina priklauso nuo būsto ploto ir vietos, kurioje jis pastatytas.“ – tvirtina NT brokeris.

M. Jaruševičius paneigia stereotipą apie nekilnojamojo turto kainų augimą vasaros sezono metu. Tai laikas, kai ženkliai padidėja nekilnojamojo turto pasiūla, nes šaltuoju metų laiku dauguma vystytojų stengiasi paruošti ir įrengti kuo daugiau objektų, kad vasarą būtų kuo sudominti gausiai kurortus užplūstančius poilsiautojus.

Perspektyvi investicija

Anot NT agentūros „011“ vadovo, nuosavybės įsigijimas pajūryje, taip pat trumpalaikė nuoma, gali tapti ne tik laisvalaikio pramoga, bet ir verslo šaltiniu.

„Nusipirkus būstą pajūryje galima taip susiplanuoti laiką, jog panaudojus būstą savo atostogoms, likusį sezoną galite jį išnuomoti kitiems poilsiautojams. Taip vieno sezono metu galima uždirbti 5 – 15 tūkstančių litų. Nusprendus investuoti į nekilnojamą turtą pajūryje, racionaliausia rinktis visiškai įrengtą pastatą. Objektai be apdailos – pigesni, tačiau jų įrengimas neretai kainuoja tik šiek tiek mažiau, nei pats butas.“

Pasak pašnekovo, priešingai šiuo metu populiariai nuomonei, užsieniečių investicijos į ekonominės klasės nekilnojamąjį turtą Lietuvos pajūryje nėra labai dažnos, nebent pirkėjus sieja artimesni ryšiai su mūsų šalimi: čia gyvena giminaičiai, tai – sutuoktinio gimtinė ir pan. Paprastai užsieniečiai (didžioji dalis jų – iš Rusijos bei Baltarusijos) pageidauja prabangių būstų.  

Populiarėja europietiški standartai

Nekilnojamo turto specialisto teigimu, pajūryje parduodamus būstus galima suklasifikuoti į tris kategorijas:

• Pirmoji kategorija – vadinamieji „5 žvaigždučių“ namai ir kotedžai, iš kurių Baltijos jūros pakrantė pasiekiama vos per 5 minutes. Jie kainuoja maždaug 100-200 tūkstančių eurų.

• Antroji kategorija – populiariausia, tai – butai miesto centre. Juos renkasi pramogas mėgstantys poilsiautojai, atostogas leidžiantys ne tik prie jūros, bet ir mėgstantys vakarinį gatvių šurmulį.

• Trečioji kategorija – nuo miesto centro šiek tiek nutolę būstai. Jie – norinčių atsipalaiduoti nuo miesto triukšmo, mėgstančių dviračių ir kitas pramogas gamtoje, poilsiautojų pasirinkimas.

„Lietuvą pasiekia ir vis daugiau vakarietiškų tendencijų. Stengiantis patenkinti visus klientų poreikius, atsiranda nekilnojamojo turto su pramogų zonomis vaikams ir suaugusiems, saunomis, biliardo stalais. Rūpinamasi, kad nedžiuginant lietuviškiems orams – lietingomis ar šaltomis dienomis, būtų galima turiningai praleisti laisvalaikį namuose.“ – sako NT specialistas.