Būstas JAV: pirkti ar nuomotis

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Kalbant apie nekilnojamojo turto (NT) rinką visuomet aptariamos kainos, kelių metų perspektyvos: kada rinka atsigaus, ar verta investuoti šiandien, o gal dar reikėtų palaukti. Portalas money.cnn.com pataria, kuriuose JAV miestuose labiau apsimoka pirkti, o kur nuomotis. Patarimai pagrįsti agentūros “Trulia” paskutinio praėjusių metų ketvričio nuomos ir pirkimo indeksu. Įžvalgos praversti gali ne tik už jūrų marių.

Las Vegasas: Pirkti
Vidutinė būsto kaina: 65 100 JAV dolerių
Vidutinė metinė nuomos kaina: 10 200 JAV dolerių
Reintingas: 6

NT ekspertas ir investuotojas Glenn Plantone sako, kad dabar geras laikas pirkti NT Las Vegase ir tikrai tai protingesnis sprendimas nei nuomotis. Anot jo, kainos dabar pačiame geriausiame lygyje ir pigesnės alternatyvos artimiausiu metu tikrai nereikėtų tikėtis. Šiuo metu nauji būstai kainuoja daug mažiau nei būtų galima juos pastatyti. Manoma, kad jau artimiausiu metu būstų kainos pradės kilti – prasidės NT rinkos atsigavimas.

Manhetenas: Nuomotis
Vidutinė būsto kaina: 1,31 milionai JAV dolerių
Vidutinė metinė nuomos kaina: 42 370 JAV dolerių
Reintingas: 31

Manhetene visuomet buvo populiaru ir labiau apsimokėjo būstą nuomotis. Nuomos rinka čia visuomet auga ir plečiasi. Situacija nepasikeitė ir dabar. Manhetene nedarbo lygis mažėja pakankamai sparčiai ir prognozuojama, kad potencialių nuomininkų ateityje tik daugės. Manhetenas – maža sala, kurioje gyvena daugiau nei pusantro milijono žmonių. Šalia gyvenamųjų namų dar nemažai ir ofiso pastatų. Praktiškai visi laisvi plotai saloje jau užstatyti, todėl nuomos kainos čia nuolat kyla, o pasiūlos pirkti praktiškai nėra.

Majamis: Pirkti
Vidutinė būsto kaina: 140 200 JAV dolerių
Vidutinė metinė nuomos kaina: 22 460 JAV dolerių
Reintingas: 6

NT krizė šiame mieste jau baigėsi ir dabar palankus metas įsigyti būstą. Tūkstančiai namų buvo pastatyti iki krizės, tačiau jų nespėta parduoti. Taigi daugelis valdytojų, nusprendę pabaigti statybas, pradėjo butus bei namus nuomoti. Pasiūla buvo tokia didelė, kad daugelis žmonių planus pirkti NT Majamyje nukėlė į ateitį ir kurį laiką patikusį būstą nuomojosi, nes kainos buvo labai patrauklios. Šiuo metu parduodamų būstų kainos, lyginant su piku, kuris buvo 2006 metais, nukrito per pusę.

Sietlas: Nuomotis
Vidutinė būsto kaina: 418 200 JAV dolerių
Vidutinė metinė nuomos kaina: 17 600 JAV dolerių
Reitingas: 24

Vašingtono valstijoje vykdoma taip vadinama “atsakingos plėtros” programa, kurios esmė palikti aplink gyvenamuosius namus daugiau žalių plotų, žmones skatinti gyventi ne daugiabučiuose, o nuosavuose namuose. Tokia strategija kainuoja. Kai kurie skaičiavimai rodo, kad dėl tokios politikos būstai kainuoja net 80 procentų daugiau nei kainuotų kitomis sąlygomis. Čia kainos eknonominio pakilimo metu išaugo labai stipriai, o prasidėjus recesijai krito ketvirtadaliu.

Arlingtonas, Teksasas: Pirkti
Vidutinė būsto kaina: 67 600 JAV dolerių
Vidutinė metinė nuomos kaina: 9 200 JAV dolerių
Reintingas: 7

Arlingtonas – darbininkų miestas, kuriame veikia milžiniškas tarptautinis oro uostas, jame taip pat įsikūrusi ir „General Motors“ gamykla. Priemiesčiuose gyvena ir turtingų žmonių, bet didžiąją dalį sudaro paprasti darbuotojai. Specialistai kalbėdami apie šio miesto ypatumus tvirtina, kad Arlingtone niekada nebuvo didelių šuolių, čia visuomet vyravo stabilumas.

 

Nesparti NT plėtra, dideli laisvos žemės plotai ir negriežta reguliavimos sistema leido nusistovėti gana žemoms būstų kainoms, kurios, lyginant su šalies vidurkiu, žemesnės 20%.