Brangiausio namo kaina – beveik 13 mln. litų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Beveik 13 mln. litų kainuojantis individualus namas ir butas už beveik 4 mln. litų, daugiausiai prabangių namų parduodama sostinės Valakampių rajone, o butų – Senamiestyje ir centre. Tokios brangiausių parduodamų būstų tendencijos pastebėtos įvertinus daugiau nei 80 tūkst. nekilnojamo turto skelbimų portale Domoplius.lt skelbiamų objektų.

Į brangiausiai parduodamų individualių namų penketuką patenkančių objektų kaina viršija 5 mln. litų, tuo tarpu butų kaina svyruoja nuo 1,8 iki 3,9 mln. litų. Dauguma šių objektų yra parduodami Vilniuje, keletas – Klaipėdoje.

Kainą lemia vieta

Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, Domoplius.lt projekto vadovo, šiuo metu portale parduodama daugiau nei 1 tūkst. namų ir beveik 400 butų, kurių kaina siekia daugiau nei milijoną litų. „Daugiau nei vieno milijono litų vertės butai ir namai sudaro vos 3 proc. mūsų portalo skelbimų. Minėtų būstų savininkai šiemet turės mokėti nekilnojamojo turto mokestį. Verta paminėti ir tai, kad nuo šių metų pradžios brangesnių nei vieno milijono litų būstų pasiūla nepadidėjo. Tikėtina, kad panaši situacija išliks ir artimiausius dvejus metus“, – sako E. Narbuntovičius.

Nekilnojamojo turto rinkos konsultantų teigimu, būsto kainą labiausiai lemia vieta – kokiame mikrorajone yra būstas, koks susisiekimas, kaimynystė, saugumas, panorama pro langus, infrastruktūra ir pan.

„Teisingai įvertintą daugiau nei vieno milijono litų vertės būstą galima parduoti per 2-6 mėnesius. Pardavimo trukmė priklauso nuo vietovės patrauklumo, rinkos kainos, konkurencijos. Taip pat jei būstas protingai išplanuotas ir skoningai įrengtas, tikėtina, kad bus parduotas greičiau nei dalinai įrengtas“, – teigia Mindaugas Kazlauskas, RE/MAX Bravo vadovas.

Pastebima, kad labai brangiai įvertintas būstas dažnai parduodamas dėl skubaus pinigų poreikio, todėl pirkėjams yra tikimybė nusiderėti. „Jei pirkėjas pasiūlys greitai atsiskaityti, tikėtina, kad jam bus padaryta 5-10 proc. nuolaida. Tačiau yra pardavėjų, kurie patys neteisingai įsivertino turto kainą. Pervertintas turtas gali nesulaukti pirkėjų pasiūlymų metus ir daugiau. Jeigu minėtu atveju pasitaiko realus pasiūlymas pirkti, gali būti pritaikyta ir 15-30 proc. nuolaida”, – pasakoja M. Kazlauskas.

Gedimino pilis – kaip ant delno

Brangiausias šiuo metu Domoplius.lt parduodamas butas yra Vilniaus centre – V. Mykolaičio-Putino gatvėje. Jo kaina siekia 3,9 mln. litų. Skelbime nurodyta, kad 2010 m. pastatytame name įrengto 3 kambarių buto plotas yra 195 kv. m. Butas yra viršutiniame, aštuntame, namo aukšte.

Beveik 3,5 mln. litų prašoma už sostinės senamiestyje esančioje Teatro gatvėje parduodamą butą. Tiesa, šis butas kur kas didesnis – 5 kambariai, 360 kv. m. Namo statybos metai yra 2000 m. ir šio buto interjeras kiek kuklesnis negu ankstesnio. Vienas iš pagrindinių privalumų – pro langą atsiverianti senamiesčio ir

Gedimino pilies panorama.

Tarp penkių brangiausių šiuo metu Domoplius.lt parduodamų butų – ir sostinės Pilies gatvėje esantis būstas. Jo kaina – 2,6 mln. litų, o 5 kambarių plotas užima 200 kv. m. Butas įrengtas senoviniame, 1960 m. pastatytame name, viršutiniame, antrame aukšte, su mansarda.

Į brangiausiųjų penketuką patenka ir už 2,4 mln. litų parduodamas butas sostinės centre – J. Tumo-Vaižganto gatvėje. Skelbime teigiama, kad 128 kv. m. ploto 4 kambarių butas yra unikalus, nes kartu yra ir 100 kv. m. mansarda.

Tarp brangiausiųjų patenka ir vienas būstas Klaipėdoje. Didžiojoje Vandens gatvėje esantis 6 kambarių ir 320 kv. m. butas parduodamas už 1,8 mln. litų. Namas pastatytas net 1883 m. Skelbime informuojama, kad butas turi nuosavą, uždarą kiemą, kuris priklauso tik šiam butui, o pirmame aukšte įrengta pirtis su baseinu, masažine vonia.

Brangiausi namai – sostinės Valakampiuose

Brangiausiai portale parduodamas amerikietiško stiliaus individualus namas pastatytas Vilniuje, Valakampiuose, Meškeriotojų gatvėje. Įspūdingas dviejų aukštų ir septynių kambarių namas parduodamas už 12,95 mln. litų. 2008 m. pastatyto namo plotas – 500 kv. m., namui priklauso ir šalia esantis 20 arų sklypas.

Antroje vietoje – už 12,9 mln. litų parduodamas būstas sostinės Šnipiškėse, Geležinio Vilko gatvėje. 2007 m. pastatytas namas yra 6 kambarių, o bendras pastato plotas – 316 kv. m.

12 mln. litų prašoma ir už sostinės Valakampiuose, ant Neries kranto esantį 7 kambarių namą. Skelbime teigiama, kad 802 kv. m. namo interjerą sukūrė garsi dizainerė iš Prancūzijos Anne Toulous, išpuošusi ir „Stiklių“ bei „Naručio“ viešbučius.

Į brangiausių parduodamų namų sąrašą patenka ir Klaipėdos raj. Kalotėje esantis 190 kv. m. namas, kuriame yra keturi kambariai, o šalia yra 8 arų sklypas. Jo kaina – 10,3 mln. litų.

Sostinės Valakampiuose, Vaidilutės gatvėje parduodamas ir dar vienas prabangus – beveik 5,5 mln. litų kainuojantis – namas. Tiek namo viduje, tiek ir lauke įrengti baseinai. 2008 m. pastatyto 6 kambarių namo plotas 400 kv. m.