Blogiausi nekilnojamo turto sandoriai
Donald‘as Trump‘as
2007 lapkritį milijardierius paskelbė apie naują savo pirkinį – milžiniškame žemės plote turėjo įsikurti aukščiausio lygio golfo aikštynai, prabangūs gyvenamieji namai ir viešbutis. Po pusės metų sutartis buvo nutraukta, o žemė konfiskuota. Didelė teritorija buvo užteršta toksinėmis atliekomis, o valymo darbai neatlikti per nustatytus terminus. Ši Donald‘o Trump‘o nesėkmė dar ir dabar aptarinėjama įvairiuose sluoksniuose, o sandoris dažnai vadinamas labiausiai smirdinčiu NT istorijoje.
Las Vegasas
1940 metais Bugsy‘is Siegel‘is buvo vadinamas vienu „puikiausių“ gangsterių, tačiau uždirbti pinigų NT rinkoje jam nesisekė. Nusipirkęs „Flamingo“ viešbutį pramogų ir lošimų sostinėje Las Vegas jis tikėjosi susikrauti dar didesnius turtus, nors dar sandoriui neįvykus agentai naująjį savininką bandė įspėti dėl jo labai prastos lokacijos. Gangsteris metė milijonus dolerių šio viešbučio atidarymui, kuris neatnešė sėkmės. Be to B. Siegel‘is vos spėjo dengti vis augančias skolas. Šis viešbutis ir tiesiogine, ir perkeltine prasme kainavo daug – netrukus po atidarymo jo savininkas mirė.
Dubajus
Miestas savo grandiozinius NT projektus pradėjo vystyti dar 2002-aisiais. Daugiausiai dėmesio susilaukė Palmių ir Pasaulio salos, taip pat Burj Khalifa. Tačiau prasidėjusi Pasaulinė ekonominė krizė neaplenkė ir Dubajaus, kainos smarkiai krito, didžiausias smūgis NT kainoms buvo suduotas 2008 rugsėjį. Nuo tada Dubajus niekaip negali atsikratyti milijardinių skolų. Šių projektų vystytojai – tai Vyriausybės valdomos statybų kompanijos, kurios jau ne vieną kartą prašė prailginti terminus, kad galėtų apmokėti augančias palūkanas. Bendrovė „Dubai World“ praėjusį mėnesį taip pat buvo priversta kreiptis į kreditorius su prašymu atidėti mokėjimą. Minėtos kompanijos skola siekia 16 milijardų svarų sterlingų.
Įžymybės
Aktorius Nicholas Cage‘as valdo labai daug nekilnojamojo turto, tačiau jis taip pat tituluojamas ir kaip vienas labiausiai nukentėjusiųjų, kai 2008 rudenį NT kainos milžiniškais tempais pradėjo ristis žemyn. Savo turtą jis pradėjo pardavinėti nieko nelaukdamas tais pačiais 2008. Jis jau pardavė jam priklausiusią nuosavybė Kalifornijoje, pilis Bavarijoje (Vokietija) ir JK, taip pat ir kelias vilas Niujorke. Aktoriaus pirkiniai ne visada buvo vertinami kaip geros investicijos, o turint omenyje, kad dalis valdomo turto buvo išparduota ne pačiais geriausiais laikais…
Eddie‘is Murphy‘s: Maždaug prieš penkerius metus aktorius savo ištaigingus rūmus bandė parduoti už 30 mln. JAV dolerių. Namo plotas siekia 25 tūkst. pėdų, jame 8 miegamieji, 12 vonių. Šių rūmų kainą, siautėjant krizei, jis turėjo sumažinti perpus. Nepavyko aktoriui parduoti ir kito jam priklausančio NT už norimą sumą – vien „Clove Hill“ fermos kainą jam reikėjo sumažinti nuo 9 mln. JAV dolerių iki 6 milijonų.