Biržuose įstrigo renovacijos projektai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Bandymas už europines lėšas renovuoti dviejų miestelių kultūros centrus Biržų savivaldybei baigėsi liūdnai – statybininkams pridarius daug broko ir rajono valdžiai jų nekontroliavus, kultūros centrai iki šiol neatidaryti, o pinigus teko grąžinti.

Ekspertai nustatė, kad renovuojant Nausėdžių ir Pačeriaukštės kultūros centrus, statybininkai padarė daug broko ir nespėjo darbų užbaigti laiku. Todėl Biržų savivaldybei teko grąžinti daugiau kaip 100 tūkst. eurų europinės paramos. Savivaldybės, kurią slegia 6 milijonų eurų skola, vadovai to nesureikšmina.

„Skolų yra, tačiau jos nėra tokios ribinės, kurių negalėtume suvaldyti. Turime neišnaudotą kredito limitą, tad nematome didelės bėdos“, – teigė Biržų savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža.

„Tai dar labiau padidino rajono įsiskolinimą bankams. Tie pinigai galėjo būti panaudoti geriems darbams“, – piktinosi tarybos narys Viktoras Rinkevičius.

Rajono valdžia tikina, kad kultūros centras Nausėdžiuose suremontuotas naujų rangovų, tačiau pastato sienos jau aptrupėjusios. LRT laida „Panorama“ rodė, kad dabar jau bankrutavusios bendrovės statybininkai dirbo aplaidžiai, o tuometinė valdžia jų nekontroliavo, sutartį nutraukė tik statybininkams išvis dingus. Tuomet savivaldybė nespėjo kreiptis į teismą dėl draudimo atlyginimo, ieškojo naujų rangovų ir jiems mokėjo iš savo biudžeto.

Tada mere dirbusi, o dabar vicemerė Irutė Varzienė tikina, kad normalu, jei iš daugelio savivaldybės vykdytų projektų strigo tik du.

„Iš dalies šią kritiką priimu – tai galima būtų vertinti kaip dalinę administracijos klaidą. Kontrolės priemonių buvo imtasi tikrai. Be to, įvairiose savivaldybėse liko nebaigta keliasdešimt objektų ir patirti didžiausi nuostoliai“, – teigė Biržų vicemerė Irutė Varzienė.

Biržų vadovai tikisi, kad Vidaus reikalų ministerija (VRM) dar kartą skirs lėšų renovacijai baigti. Viceministro Juliaus Morkūno teigimu, pasibaigus Europos Sąjungos paramos laikotarpiui, iš kurio ir buvo finansuojami šie objektai, ministerija dar gali papildomai skirti tokią paramą, tik savivaldybė turi nedelsti.

„Oficialiai skamba, kad lėšos yra skirtos iš 2005–2013 metų periodo, tačiau dar yra du metai. Normalu, kad oficialiuose dokumentuose yra įtvirtinta taip, o paskutinis mėnuo, kai turės būti užbaigti visi praėjusio periodo darbai, yra šių metų spalis yra paskutinis mėnuo“, – teigė vidaus reikalų viceministras Julius Morkūnas.

VRM skaičiavimu šalyje iki šiol įgyvendinti 95 procentai VRM kuruojamų panašios renovacijos projektų.