Bankai vėl investuoja į NT projektus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
DNB Nord bankas suteikė 1,1 mln. litų paskolą restruktūrizacijos procesą vykdančiai statybų bendrovei „Šeba“ – paskola skirta projekto „Raudona saulė“ darbams pabaigti. Atnaujinami statybų darbai ir tai, kad bankai vėl pradėjo teikti paskolas, susijusias su nekilnojamuoju turtu, gali būti ženklas, skelbiantis NT rinkos stabilizavimosi pradžią.

Laikinai sustabdyti nekilnojamojo turto projektai atnaujinami – tai vienas iš pirmųjų rinkos atsigavimo požymių. nekilnojamojo turto ekspertai ir investuotojai jau mato pasaulinės rinkos atsigavimo ženklus ir pasiruošimą naujam ciklui. Estijoje jau pastebimas nekilnojamojo turto rinkos pagyvėjimas, Lietuvoje tikimasi, kad situacija stabilizuosis artimiausių metų-dvejų bėgyje

 

Statybų bendrovė UAB „Šeba“ – viena pirmųjų įmonių, kurios atnaujina sustabdytus statybų darbus. „DNB Nord“ bankas suteikė paskolą projekto „Raudona Saulė“ – XIX a. pabaigos pastato, įtraukto į kultūros paveldą, turinčio urbanistinę, architektūrinę ir istorinę vertę, rekonstrukcijos į daugiabutį gyvenamąjį namą darbams pabaigti.

„Esame labai patenkinti, kad ledai, sustingdę nekilnojamo turto rinką, pagaliau pajudėjo. Bankas „DNB Nord“ parodė pasitikėjimą mumis – jo suteiktos paskolos dėka galėsime pabaigti pradėtus darbus. Prestižinių būstų sektoriuje jau jaučiamas pagyvėjimas – turime potencialių klientų, yra nemažai besidominčių“, – sako šiuo metu restruktūrizacijos procesą vykdančios statybų bendrovės „Šeba“ vykdantysis direktorius Marius Šiburkis.

Kaip rodo pasaulinė praktika, greičiausiai atsigauna būtent prestižinių, unikalių nekilnojamojo turto objektų bei ekonominės klasės butų paklausa. Statybų bendrovė „Šeba“ investuoja į išskirtinius projektus, skirtus išskirtiniam pirkėjui. „Mūsų projektai buvo statomi laikantis aukščiausių standartų – tiek pirkėjai, tiek ekspertai įvertino pastatų kokybę. Todėl ir nekilnojamojo turto sektorių ištikusius sunkumus tikimės įveikti rinkai pateikdami ne prastos kokybės ir žemos kainos projektus, o kokybiškus, prestižinius ir unikalius namus“, –  teigia Marius Šiburkis.

nekilnojamojo turto renesanso laikotarpiu projektas „Raudona saulė“ sulaukė didelio pirkėjų susidomėjimo. Prognozuojama, kad po Juozapavičiaus prospekto remonto būstų „Raudonoje saulėje“ paklausa dar labiau padidės – būsimiems gyventojams patogus privažiavimas turėtų būti vienas iš papildomų privalumų. Kauno savivaldybė jau patvirtino Juozapavičiaus prospekto generalinės rekonstrukcijos finansavimą – darbai turi prasidėti gegužės viduryje.

UAB „Šeba“ – jau 18 metų savo veiklą vykdanti bendrovė, kurioje šiuo metu dirba 70 darbuotojų. Įmonė užsiima statybine bei išskirtinių nekilnojamojo turto veikla, vysto prestižinius nekilnojamojo turto projektus „Raudona saulė“ ir „Santakoje“, pasirašė sutartį dėl dalyvavimo renovacijos programoje, vykdo valstybinius užsakymus. Šiais metais įmonė gavo kreditorių pritarimą ir šiuo metu vykdo restruktūrizacijos procesą.