Atsigaunant statyboms – pristigs emigravusių specialistų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Per krizę darbo netekę ir dėl to svetur jį susiradę statybininkai paliko tuščią erdvę šioje rinkoje, tad čia likę jų kolegos kelia darbo užmokesčio įkainius. Nors kol kas nėra ryškių požymių, kad statybos atsigauna, jau dabar stinga kai kurių specialistų, o ateityje šis trūkumas tik didės, rašo „Lietuvos žinios“.

Pirmadienį Lietuvos darbo biržos skelbimų, siūlančių darbą statybinių profesijų atstovams, buvo daugiau kaip 600. Tiesa, jau kitą dieną jų poreikis sumažėjo perpus. Labiausiai trūksta betonuotojų, izoliuotojų, apdailininkų, plataus profilio statybininkų ir tinkuotojų. Taip pat siūlomas darbas dažytojams, santechnikams, vamzdžių klojėjams ir kitiems.

Staiga padidėjusi statybininkų paklausa ne vienam sužadino viltį, kad galbūt statybos atsigauna ir bendrovės vėl graibsto dar prieš metus būriais atleistus įvairių statybos sričių specialistus. Tačiau kalbinti statybų verslo atstovai patikino, jog tai tik epizodinės darbininkų paieškos.

Kaip teigė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Adakras Šeštakauskas, atsiradusi statybininkų paklausa tėra atsitiktinė. Esą daugiau darbo turi tik atskiros įmonės – šio sektoriaus pirmojo metų ketvirčio rezultatai itin prasti. Anot A.Šeštakausko, statybų rinka, palyginti su pirmuoju praėjusių metų ketvirčiu, krito dar 40 procentų. Prie šių rodiklių prisidėjo ir šalta žiema.

LSA prezidentas pažymėjo, kad kai kurios statybų bendrovės negali rasti profesionalių betonuotojų, nes jie, pernai netekę darbo, išsilakstė po pasaulį. "Kol kas šis statybininkų poreikis yra epizodinis, tačiau kai statybų rinka iš tiesų pradės atsigauti, manau, vėl stigs specialistų. Potencialą galima prarasti labai greitai, o jį sukurti labai sudėtinga", – tikino A.Šeštakauskas.