Artėjant šildymo sezonui geros žinios gyventojams: šiluma pigs, bet ne visur

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Artėjant šildymo sezonui geros žinios gyventojams. Energetikos reguliavimo taryba prognozuoja spalį apie 13 proc. mažesnę šildymo kainą nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tai lemia apie 30 procentų mažėjusios biokuro ir gamtinių dujų kainos.

varbstant orui ir intensyviau ėmus kristi medžių lapams, kris ir šildymo kaina, tokios nebuvo pastaruosius du dešimtmečius. Palyginti su 2012-aisiais kaina mažėja beveik per pusę, o su praėjusių metų spaliu, šio sezono pradžioje kaina vidutiniškai žemesnė 13 procentų.

„Didžiausią įtaką turėjo kuro kainų mažėjimas, biokuro kainos mažėjo apie 29 procentus lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Gamtinių dujų kaina iki 30 procentų sumažėjo. Taip pat labai sustiprėjo konkurencija šilumos gamybos segmente, taip pat matome, kad šilumos gamintojai ženkliai pigiau pardavė šilumą centriniam šilumos tiekėjui“, – sako Energetikos reguliavimo tarybos pirmininkė Inga Žilienė.

Vilniuje šilumos kilovatvalandė pinga per 20, Kaune – per 12, Klaipėdoje beveik 8 procentais. Tačiau tarp didžiųjų miestų mažiausiai mokės – šiauliečiai, o daugiausiai – Panevėžio gyventojai. Šalyje pigiausiai šildomi Utenos, o brangiausiai Biržų gyventojų būstai. Yra savivaldybių, kuriuose šildymas brangsta: Radviliškyje, Tauragėje, Šakiuose, Plungėje, Telšiuose, Joniškyje, šiek tiek Alytuje, Akmenėje ir Kelmėje.

„Darbo užmokesčio augimas daro įtaką, atskirais atvejais daro įtaką technologiniai nuostoliai, taip pat daro įtaką naujos investicijos“, – aiškina I. Žilienė.

Nors per visą šildymo sezoną drastiško šilumos kilovatvalandės brangimo neprognozuojama, šilumos tiekėjų atstovas teigia, kad gyventojai pigesnio šildymo gali ir nepajusti, jei bus atšiauri žiema, tada neišgelbės ir pigesnis biokuras.

„Jeigu būtų tik šalta žiema, šalti mėnesiai ir tada reikia užkurti dujas, kurios yra tris kartus brangesnės, žinoma, tada ir šilumos kaina ir sąskaitos išaugtų. Bet tikėkimės, gal bus normali žiema“, – tikina Valdas Lukoševičius, Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas.

Kad žemos šildymo kainos išsilaikys ir kitąmet šilumos tiekėjai vertina atsargiai. Biokuras gali brangti išaugus jo poreikiui dėl šaltos žiemos, taip pat pastaruoju metu jo vis daugiau eksportuojant į Skandinavijos šalis.