Ar šiuo metu pirkti būstą yra geriausias metas?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Nekilnojamo turto kainoms toliau šuoliuojant į viršų Lietuvos statistikos departamentas pateikė kitokią statistiką, kurioje teigiama, kad būsto kainos praėjusių metų paskutinį ketvirtį sumažėjo daugiau nei dviem procentais.

tv3.lt domisi, ar būsto kainų augimui užsidegė raudona šviesa, ar visgi nekilnojamo turto rinka spaudžia greičio pedalą iki dugno ir šiais metais muš naujus rekordus?

Statistika supykdė NT rinkos dalyvius

Statistikos departamento pateikti duomenys, kad Lietuvoje būsto kainos ketvirtąjį 2015 metų ketvirtį, palyginus su liepos-rugsėjo mėnesiais, sumažėjo 2,1 procento, papiktino nekilnojamo turto rinkos ekspertus. Šie teigia, kad tokia statistika yra laužta iš piršto, nes kainos praėjusiais metais tik augo, o šiais metais planuojamas dar didesnis kainų augimas.

„Tai ką mes matome yra visiškai priešinga nei pateikia Statistikos departamentas. Reikėtų kelti klausimą, ką Statistikos departamentas ir registrų centras skaičiuoja, nes tokiais pareiškimai truputį supykdo“, – teigia „Inreal“ investicijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius.

Nekilnojamo turto ekspertas tikina, kad 2015 metų pradžia po euro įvedimo buvo vangi, tačiau antrame ketvirtyje rinka šiek tiek įsibėgėjo, o trečias ir ketvirtas parodė stabilų sandorių augimą. Tokios tendencijos pradėjo žadinti lūkesčius parduoti būstą brangiau.

„Tendencijas matome visiškai priešingas nei paskelbė statistikos departamentas. Kainų sumažėjimo nebuvo, o priešingai, kainos padidėjo apie 3 procentus“, – sako A. Antanavičius.

Geras metas pirkti būstą?

Nekilnojamo turto rinkoje vyrauja dvejopos nuomonės. Vieni mano, kad dabar yra geras metas pirkti būstą ir investuoti į savo kapitalą bei uždirbti iš prieaugio, kiti gi teigia, kad kainoms augti nebėra kur ir artimiausiu metu jos mažės.

Anot eksperto, šiais metais noras investuoti į nekilnojamą turtą neturėtų dingti, nebent įvyks kažkokios ekonominės „kataklizmos“ išorinėse rinkose, kurios atsiristų iki mūsų.

„Prognozuojame, kad jau besistiebiančios kainos dar šiais metais šoktels ženkliai ir per metus Vilniuje gali pasiekti 8-10 procentų. Tuo tarpu Kaune ir Klaipėdoje prognozuojama, kad kainos turėtų kilti apie 5-6 procentus”, – tikina A. Antanavičius.

Nekilnojamo turto bendrovės „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis mano, kad šiuo metu yra palankios sąlygos įsigyti nekilnojamą turtą ir nemato priežasčių kainų kritimui.

„Kadangi šiuo metu yra palankios palūkanos, kainos ir atlyginai auga, tai galima teigti, kad šiuo metu yra palankus metas pirkti būstą. Tendencijos panašu bus tokios, kad kainos ir toliau sparčiai kils. Šiais metais tikėtina, kad Vilniuje būsto kainos padidės 5 proc. arba net daugiau“, – teigia S. Vagonis.

Ekspertas taip pat tikina, kad statistikos departamento pateikti duomenys neatskleidžia realios situacijos.

„Mūsų bendrovės duomenimis, butų kainos ketvirtą ketvirtį penkiuose Lietuvos didmiesčiuose augo 0,4 procento”, – tikina pašnekovas.