Ar infraraudonieji spinduliai pakeis krosnį?
„Yra specialus varžos šildymo elementas. Kai juo teka elektros srovė, sukeliamos tam tikros vibracijos. Elementas įšyla ir išspinduliuoja infraraudonuosius spindulius. Aš orientuojuosiu į mažesnius objektus. Pavyzdžiui, tai gali būti sodo namelis, kurį reikia apšildyti, atvažiavus rudenį ar žiemą. Sistema montuojama po grindimis, ant lubų arba ant sienų. Po kokių 40-ties minučių jau pajunti šilumą.“
Tokia šildymo sistema, pasak verslininko, Lietuvoje nėra populiari.
„Mes įpratę prie įprastų sistemų, kai deginamas kuras, tai pakankamai ilgas ir energetiškai nelabai efektyvus procesas. Infraraudonųjų spindulių sistemos veikia, naudodamos elektrą, kuri Lietuvoje brangsta. Gal todėl toks šildymo būdas nėra paplitęs. “
Anot pašnekovo, dideliems plotas galbūt tai ir nėra labai efektyvu, nes energijos sąnaudos pakankamai didelės. Taip pat problemų būna ir su įvadais, kai šimto kvadratinių metrų namui reikia 15 – 20 kilovatų, o kur dar apšvietimas, šaldytuvas, kiti prietaisai.
„Antra vertus, ta apkrova reikalinga tik pradėjus šildymą, o kai sistema pradeda veikti, apkrovas galima kaitalioti, kad jos veiktų ne vienu metu. Ši sistema yra atėjusi iš Rusijos. Urale, Sibire tokios šildymo sistemos veikia pakankamai seniai ir gana plačiai naudojama. Tiesa ten elektra gerokai pigesnė.“