8 žingsniai kaip namus paversti draugiškais aplinkai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Namų puoselėjimas ne tik prisideda prie jų materialios vertės, bet ir gražina juos. Jei kažkada trumpam buvote susimąstę, kaip savo namus paversti draugiškesniais aplinkai, neužverskite straipsnio. Čia pateiksime 8 žingsnius, kuriuos įvykdę, tapsite sąmoningesniu žemės gyventoju.

Žinoma, kai kurie punktai reikalauja išlaidų, tačiau visi ligi vieno yra atsiperkanti investicija.

1. Apsvarstykite galimybę įsidiegti saulės plokštes. Jos neturi judančių dalių, todėl jas užtenka pastatyti ten, kur daugiausiai krenta saulės šviesa, pavyzdžiui, ant stogo, pajungti laidus ir rinkti energiją. Žinoma, neverta tikėtis, kad jos namus aprūpins visa reikiama energija, nes daug kas priklausys nuo saulėtų ir apsiniaukusių dienų. Tačiau geriau po truputį prisidėti prie aplinkos tausojimo nei iš viso nieko nedaryti.

2. Pakeiskite visas namuose esančias standartines lemputes į energiją taupančias. Taip ne tik tapsite draugiškesni aplinkai, bet ir sutaupysite. Paskaičiuota, kad LED lempučių gyvavimo laikas yra net 50-100 kartų ilgesnis už kaitrinių.

3. Keiskite stogo spalvą (galite nudažyti) į baltą ar šviesesnę. Taip vasarą „apsiginsite“ nuo karščio.

4. Prie namo durų įdiekite judesio detektorių. Visą naktį degantys lauko žibintai eikvoja elektros energiją. Judesio daviklių funkcija – įjungti žibintus, kai kiemo teritorijoje bus užfiksuotas judesys. Skirtumą pajusite ne tik dėl sumažėjusių elektros energijos išlaidų. Šiuolaikinės technologijos jau leidžia lemputes valdyti ir nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, galima tai daryti mobiliuoju telefonu.

5. Neeikvokite vandens veltui. Patariame sudaryti skalbimo grafiką: suprasite, kad galite skalbti žymiai rečiau, nei įprastai. Taip pat mokykite savo vaikus, kad valydamiesi dantis ar besimuiluodami duše, jie užsuktų vandenį. Atkreipkite dėmesį ir į skalbimo mašinų siūlomas specialias programas. Pavyzdžiui, jeigu skalbiniai nėra itin nešvarūs, verta rinktis trumpesnes skalbimo programas.

6. Įsigykite mažo srauto dušo galvutę. Tokia prekė atsipirks greičiau, nei tikitės.

7. Jeigu gyvenate nuosavame name ar turime nuosavą kiemą – įrenkite vietelę, kur galėtumėte kompostuoti atliekas. Atliekų kompostas vėliau pasitarnaus trąšoms.

8. Išjunkite nakčiai visus energiją eikvojančius įtaisus, nes net neatlikdami funkcijų „budėjimo“ būsenoje, kai kurie iš jų eikvoja elektros energiją ir plonina jūsų piniginę. Be to, išjungus visus prietaisus, niekas neblaškys jūsų dėmesio ir galėsite geriau išsimiegoti.

Ekodiena.lt