2015 metų kalėdinių dekoracijų tendencijos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Jau pirmadienį iškilmingai bus inauguruotos elektros jungtys su Lenkija ir Švedija, kurios sujungs Baltijos šalis su Vakarų Europos elektros tinklais, atvers priėjimą prie energetikos ištekliais turtingų elektros rinkų. Šiuo metu jungtys jau yra baigtos tiesti, jos yra testuojamos.

Gruodį pradeda veikti dvi naujos elektros jungtys – „NordBalt“ su Švedija ir ir „LitPol Link“ su Lenkija. Visi „LitPol Link“ ir „NordBalt“ jungčių statybos darbai pabaigti. Šiuo metu išbandomos technologijos – vyksta testavimo ekstremaliomis sąlygomis darbai.

„30 metų reikės eksploatuoti tas jungtis, todėl testai yra labai svarbūs. Patikimumas ir kokybė yra labai svarbu. Kaip automobilis – kai jį pagamina, tai automobiliai pirma išbandomi, kad vairuotojams atiduotų kuo geresnį. Jungčių technologijos negirdėtos neregėtos, todėl išbandyti labai svarbu“, – kalbėjo Daivis Virbickas, „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

„Dabar išbandomi ekstremalūs režimai. Tai yra inžinierių nustatytas grafikas, kur žiūrima, kaip veikia jungtys prie mažų, vidutinių, didelių apkrovų, kaip reaguoja tinklas į visus ekstremalius dalykus. Prilyginant automobiliui, tai akseleruojama iki galo, stabdoma iki galo. O bandomoji eksploatacija – kai automobilis išleidžiamas į gatvę“, – aiškino D.Virbickas.

Bandomoji jungčių eksploatacija, pasak „Litgrid“ vadovo, truks mėnesį arba du – tuo laikotarpiu bus stebimi jungčių parametrai.

Bandymų metu į Lietuvą jau tekėjo elektra iš Lenkijos – lapkričio 30 dieną „LitPol Link“ į Lietuvą tekėjo 150 MW galia, o gruodžio 1 dieną elektra iš Lietuvos į Lenkiją tekėjo 500 MW galia.

Kai buvo parduodama elektra į Lenkiją, Lietuvoje ji buvo brangesnė, tai reiškia, kad Lietuva elektrą pirko brangiau, o pardavė pigiau. Tai įskaičiuota į bandymų kainą.

D.Virbickas, kalbėdamas apie rinkas, su kuriomis jungtimis bus sujungta Lietuva, sakė, kad pigiausia elektra yra Švedijoje ir taip bus dar maždaug 4-5 metus.

„Po to pasikeis – Švedijoje priimtas sprendimas dėl atominių uždarymo. Atsiras daugiau tokių dienų, kai bus trumpalaikiai kainų šuoliai“, – sakė „Litgrid“ vadovas.

Pasak jo, Lietuvos elektros rinka reaguos į aplinkinių rinkų kainų svyravimus.

„Būdami maži, seksime kainų tendencijas Švedijoje ir Lenkijoje“, – sakė D.Virbickas.