Sodo inventoriaus paruošimas žiemai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Rudenį, kai sodo sezonas baigiasi, negalima sodo įrankių paprasčiausiai sudėti sandėlyje ir pamiršti iki pavasario. Būtina skirti laiko jų remontui ir tinkamai konservacijai, kad prasidėjus naujam sezonui būtų galima išvengti nereikalingų problemų ir sode darbuotis su malonumu.

Pirmiausia, prieš perkeliant sodo įrankius ir mechanizmus į jų saugojimo vietą, visus rankinius metalinius sodo įrankius (sekatorių, žirkles krūmams, kastuvus, grėblius, dalgius, šakes, kauptukus ir pan.) reikia nuvalyti, nuplauti, šepečiu nuvalyti dervas, pašalinti žolės ir žemių likučius. Nuvalius metalines įrankių dalis šepečiu, jas būtina kruopščiai sutepti alyva, o medines įrankių dalis reikia apdoroti linų sėmenų aliejumi arba nudažyti.

Tam, kad greičiau išblizginti metalinius įrankius, galima į kibirą su smėliu įpilti šiek tiek alyvos, o po to kelis kartus į šveičiančią masę panardinti įrankį, tokiu būdu pašalinant oksiduojančią plėvelę.

Pjaunančias kastuvų ir kauptukų dalis reikia pagaląsti galąstuvu suspaudžiant į spaustuvus. Peilio ašmenys, neturintys pagilinimų, išore prispaudžiami prie tašelio, keliais lašais sumirkyto alyvoje, ir galandami sukamaisiais judesiais. Vidinė pusė galandama 25° kampu. Tuo tarpu sekatoriai nušveičiami švitriniu popieriumi. Pjūklą po dervuotų šakų pjovimo reikia išvalyti šepečiu su viryklėms skirtu plovimo skysčiu, praskalauti ir suvynioti į pramoninį popierių arba tankų audinį.

Nepakeičiama sode yra laistymo įranga. Sezono pabaigoje išpilkite visą vandenį iš laistytuvų ir laistymo žarnų. Sodo laistymo žarną reikia tvarkingai susukti ir pakabinti sandėlyje taip, kad ant jos nepatektų tiesioginė saulės šviesa. Praplaukite ir išdžiovinkite sodo purškiklius, tuo pačiu patikrindami guminių jų dalių hermetiškumą. Sezono pabaigoje susidėvėjusias gumines dalis galima pakeisti naujomis. Nepamirškite padėti atskirai purškiklius, skirtus laistyti augalams ir apipurkšti augalus herbicidais nuo piktžolių.

Nepamirškite kruopščiai sutepti sodo karučių, trašų barstytuvų ir kultivatorių ratus ir guolius. Karutis tarnaus gerokai ilgiau jeigu po sodo darbų saugosite jį apverstą, kad jame neprisikauptų šiukšlės ir vanduo.