Namų meistro įrankiai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matavimo įrankiai

 

Ruletė.Patartina turėti bent vieną, minimaliai 5 metrų ilgio. Šios ruletės matavimo juosta turi būti pakankamai standi, išlenkta skersai dėl standumo. Svarbiausia, kad paėmus juostą bent 1,5 m atstumu nuo galo ir ore ištiesus ją horizontaliai, ji nelinktų.

 

 

 

 

Gulsčiukas (spiritinis). Geriausia būtų turėti 30 cm, 90 cm ir 2 m ilgio gulsčiukus. Jei jau nenorite investuoti, tai reikėtų turėti bent 90 cm ilgio gulsčiuką. Dažniausiai brangesnis gulsčiukas bus tikslesnis, tačiau, tapant pinigus, galite ir iš pigių bandyti išsirinkti. Tikriname taip: prie tikslaus horizontalaus ar vertikalaus paviršiaus pridėjus gulsčiuką, burbuliukas turėtų būti tiksliai per patį vamzdelio vidurį. Tuomet reikia apsukti gulsčiuką kitu galu ir vėlgi patikrinus, oro burbuliukas turėtų būti per patį vamzdelio vidurį. Jei taip ir yra, gulsčiukas – tinkamos kokybės ir jį galite drąsiai naudoti.

 

Gulsčiukas (vandens). Tai elementari permatoma žarna, kurios diametras turėtų būti ne mažesnis nei 10 mm. Šios žarnos galuose užmontuojami didesnio diametro stikliniai vamzdeliai – mažesnei paklaidai užtikrinti. Šį gulsčiuką naudojant, reikalingas ir pagalbininkas. Viename gulsčiuko gale vandens lygis turi sutapti su norima aukščio žyma, kitame gale kitas matuotojas turi atžymėti ant matuojamo paviršiaus ties vandens lygiu. Labai svarbu, kad vanduo laisvai judėtų žarna, nebūtų oro burbuliukų – todėl pirmiausia reikia abu gulsčiuko galus sudėti vieną šalia kito (abu galai turi būti atviri) ir vandens lygis abiejuose galuose turi sutapti. Šis gulsčiukas naudojamas didesnių paviršių horizontalumui matuoti – naudojant spiritinį gulsčiuką, susidarytų nemaža paklaida.

 

 

 

 

 

Žymėjimo siūlas su kreida. Naudojamas kartu su vandens gulsčiuku. Atsižymėjus skirtingose patalpos vietose tą patį aukštį (sienos abiejuose galuose), prie žymų pridedamas siūlas ir įtempiamas. Tuomet tereikia tą siūlą timptelėti į šoną ir atsižymėsite liniją ant sienos.

 

 

 

Kampainis. Geriausia turėti ir mažesnį (apie 20 cm į abu kampus), ir didesnį kampainį. Skirtas stačiam kampui atžymėti.

 

 

Elektriniai įrankiai

 

Akumuliatorinis suktuvas. Svarbiausia, kad būtų pakankamai galingas, turėtų daugiau nei vieną akumuliatorių, akumuliatoriaus talpumas – „ištvermė“. Taip pat reikia ypatingą dėmesį skirti surinkimo kokybei – jei išoriškai kokybė atrodo tik patenkinama, tai vidus bus ne geresnis, ir toks suktuvas neilgai tarnaus. Taip pat svarbu ir svoris, paėmus į ranką, turi jaustis patogiai. Šis įrankis labiau reikalingas mėgstantiems pasidarbuoti. Jei galvojate, kad naudositės tik labai ypatingais atvejais, tuomet užteks ir elektrinio grąžto – kainuos pigiau, tačiau naudotis bus ne taip patogu.

 

Patartina įsigyti tokius įrankius: grąžtas, diskinis pjūklas, kampinis šlifuoklis. Šie įrankiai patys reikalingiausi – be jų nelabai kokį darbą pavyks atlikti arba tą darbą atlikdami užtruktumėte begales laiko. Visų elektrinių įrankių svarbiausios savybės yra šios: galingumas, svoris, dydis, surinkimo kokybė (ypač svarbus judesio tikslumas). Grąžtas bei diskinis pjūklas turėtų būti ne mažesnio galingumo nei 800W. Silpnesni įrankiai gali būti mažesni, legvesni, patogesni, tačiau su jais nepavyks atlikti kai kurių darbų arba juos atlikdami sugadinsite pačius įrankius. Kampinis šlifuoklis turėtų būti ne mažiau 400W galingumo. Taip pat labai naudingas yra elektrinis perforatorius – ypač praverčia, kai reikia išdaužyti didesnę skylę ar išgręžti skylę betone. Su paprastu grąžtu toks darbas gali trukti ne vieną valandą, kai su perforatoriumi – keletą minučių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiti įrankiai

 

Kiti įrankiai, kurie turėtų būti namų meistro įrankių dėžėje:

grąžtų komplektai – perforatoriui (jei jį turite) betonui gręžti (6mm, 7 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm – reikalingiausi; 10 ir 12 mm patartina turėti ne trumpesnius nei 20 cm ilgio), metalui gręžti (2 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm). Geri grąžtai parduotuvėje daug ir kainuoja. Galėtumėte sutaupyti tikrai nemažai, jei pirktumėte juos turguje (parduotuvėje tas pats grąžtas keletą kartų brangesnis – turguje jie gali būti nenauji, tačiau jei padaryti iš rusiško metalo, tikrai bus ne prastesni). Jei grąžtas atšimpa ar nuskyla, su kampiniu šlifuokliu (užsidėjus metalo šlifavimo diskelį), jį galima nesunkiai pasigaląsti; suktuvo galvutės – geriausia titaninės. Atkreipkite dėmesį, kad jei galvutė padyla, toliau sukti medsraigčius su ta pačia galvute darosi vis sunkiau.

metalo tvirtinimo detalių raktai: reguliuojamas veržliaraktis, santechninės replės, paprastos replės (su gnybiama dalimi), apvalios replės, rankinis atsuktuvas su keičiamomis galvutėmis. Labai praverstų turėti ir paprastų raktų komplektą;

medžio apdirbimo įrankiai: du kaltai (siauresnis – 8 mm pločio ir platesnis – 2cm pločio), plaktukas, paprastas pjūklas;

įvairūs diskai, reikalingi kampiniam šlifuokliui ir diskiniam pjūklui. Šlifuokliui: specialus padas, ant kurio tvirtinamas šlifavimo diskas medienai šlifuoti; šlifavimo diskeliai medienai; akmens pjovimo diskeliai (storis įvairus – bet su plonesniu greičiau pjauna, greičiau ir dyla); metalo pjovimo diskeliai (storis įvairus – bet su plonesniu greičiau pjauna, greičiau ir dyla); metalo šlifavimo diskeliai. Diskiniam pjūklui: galima turėti porą diskų, skirtų grubesniam ir dailesniam pjovimui – kuo daugiau dantukų, tuo dailiau pjauna (mažiau „iškramto“).

kiti: apšvietimo lempa (geriausia 500 W galingumo), prailgintuvas (geriausia su įžeminimu (trijų gyslų), elektriko atsuktuvas (su diodu, patikrinti ar srovė neteka), kopėčios (geriausia aliuminės – lengvos), įrankių diržas, apsauginiai akiniai (geriausia atviri, kad akys nebūtų aklinai izoliuotos nuo išorės – tuomet labai rasoja), dulkių kaukės, apsauginės ausinės (jei ausys jautriai reaguoja į triukšmą), na ir galiausiai, žinoma, pati įrankių dėžutė.

Tai turbūt visi pagrindiniai namų meistro įrankiai – kitus įrankius (dažniausiai smulkius: įvairias glaistykles, teptukus, volelius ir pan.) galite įsigyti bet kada prireikus.