Stogo šiltinimas poliuretanu
Jei ilgą laiko tarpą teko ieškoti priežasčių, kodėl namuose nėra, kaip turėtų būti, šilta, jei buvo sutelktos visos namiškių pajėgos šilumos taupymui, tačiau rezultatų nesulaukta, jei į pagalbą pasitelkti termoviziniai tyrimai parodė šilumos iš namų nutekėjimo vietas, tuomet tikrai belieka rinktis izoliacines medžiagas savojo stogo šiltinimui.
Tačiau ši užduotis tikrai nelengva, nes su šia sritimi visiškai nesusijusiam žmogui bet kokios statybinės ar stogo šiltinimo medžiagos yra visiškai svetimas dalykas.
Taigi, tiems, kas dvejoja dėl tinkamų medžiagų pasirinkimo, šį kartą daugiau informacijos suteiksime apie poliuretaną.
Stogo šiltinimas poliuretanu ženkliai lenkia kitas šiltinimo medžiagas šilumos efektyvumu (gamintojai tvirtina, jog 2,5 cm storio šios šiltinimo medžiagos beveik neįleidžia į pastato vidų šalto oro, o taip pat ir iš jo neišleidžia šilumos). Net mažiausias poliuretano sluoksnis jau gali užtikrinti kuo puikiausią šiluminę varžą.
Kadangi pro nesandarų stogą gali patekti labai daug vandens ir drėgmės, nuo viso to atsiras puvinys, pelėsis ar grybelinės ligos, ims pūti medinės stogo konstrukcijos. Būtent poliuretanas yra ta medžiaga, kuri atsakingai saugo nuo drėgmės, yra sandari, nes stipriai prilimpa prie šiltinamo paviršiaus. Ji taip pat apsaugo nuo vėjo, kartais į mūsų šalį užklystančio viesulo ir iš lauko į namus sklindančių triukšmingų garsų.
Poliuretano putomis galima apšiltinti plokščius bei šlaitinius stogus iš vidinės ar iš išorinės pusės. Stogo šiltinimas poliuretanu yra ekologiškas pastato sandarinimo būdas, nes būtent šios medžiagos sudėtyje nėra jokių žalingų bei kenksmingų supančiai aplinkai ir žmonėms elementų.
Kadangi poliuretanas yra ilgaamžė šiltinimo medžiaga, tuomet maždaug 20 ar 30 metų ja apšiltintame name žmonės gyvens sveikiau, nes būtent tokiam laikotarpiui suteikiama garantija ir teigiamų poliuretano savybių pasireiškimas.
Šiltinimo metu poliuretanas gali būti šių porų:
• atvirų (yra naudojamas garso izoliacijai, pastato palėpės, lubų bei sienų šiltinimui, stogo izoliacijai iš vidinės pusės; jomis šiltinant užpildomos visos net mažiausios ertmės, nes plėtimosi koeficientas yra ~120 kartų)
• uždarų (gera šilumos izoliacija, yra beveik dvigubai šiltesnės (λ=0,020 – 0,023W/m•K) nei kitokios termoizoliacinės medžiagos).
Tačiau, kad netektų po greito laiko nusivilti stogo šiltinimu šia medžiaga, reikėtų tokius darbus patikėti tik profesionaliai meistrų brigadai, kuri gali pateikti kokybiškai nuveiktų savo darbų sąrašą.