Stogo remontą palikime anūkams

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pasvarstykime, ko ieško stogo dangos pirkėjas. Pirmiausia, patikimumo. Tiek dengiant stogą, tiek ir gyvenant po juo. Kompanijos „Monier“ gaminamoms čerpėms suteikiama 30 metų garantija, nors iš tiesų jos tarnauja kelis kartus ilgiau ir pergyvena kelias kartas. Čia tinka pavyzdys su automobiliais – gamintojas naujam gaminiui suteikia 2 ar 3 metų garantiją, tačiau daugelis patikimos kompanijos automobilį sėkmingai eksploatuojame kelis kartus ilgiau.

 

„Monier“ 46 pasaulio šalyse turi daugiau kaip 200 gamyklų. Į Lietuvą čerpes tiekiamos iš Vokietijos, Danijos, Švedijos, Estijos – tai yra iš tų šalių, kuriose vyrauja panašus klimatas, oras šiose šalyse permainingas ir nuolat bandantis stogų patikimumą.

 

Stogas – ne tik danga

Statantiems naujus namus ar renovuojantiems senus, patariama ieškoti ne stogo dangos, o kompleksinio sprendimo. Pirkėjas turėtų gerai apsvarstyti tuos pasiūlymus, kuriuose akcentuojama tik žema kaina. Vėliau gali paaiškėti, kad nusipirkote tik mažą dalį stogo įrengimo technologijos ir didelę problemą ateičiai.

 

Kompanijos „Monier“ pasiūlymas pakankamai patrauklus – specialistai sukomplektuoja visą stogo konstrukciją naujai statomam ir renovuojamam namui. Komplektuojant stogą, greta čerpių skaičiuojama iki 20 skirtingų detalių ir gaminių – difuzinė plėvelė, kraigo ir kraštinės čerpės, ventiliacinės tarpinės, sandarinimo priemonės kaminams, kopėtėlės ir aikštelė prie kamino, sniego gaudytuvai, įvairios tvirtinimo detalės, apsauga nuo paukščių. Paskaičiuota, kad 160 kv. m tipinio namo stogo betoninės čerpės ir pagalbinės detalės gali kainuoti nuo 9 iki 12 tūkst. litų.

 

Čerpės – patikima ir prabangu

Tarp būsto savininkų dar gajus mitas, kad čerpių montavimui reikalinga ypač sudėtinga stogo konstrukcija. Tačiau realybėje yra kiek kitaip – architekto ir konstruktoriaus pasiūlytame stogo konstrukcijos sprendime turi būti numatytos visos galimos apkrovos. Dideles apkrovas atlaiko dažniausiai naudojamos 5 x 20 cm skerspjūvio gegnės, todėl nauji stogai tinka dengti ir molinėmis, ir betoninėmis čerpėmis.

 

Čerpinės stogo dangos palankiai vertinamos dėl jų svorio – sunkesnė danga užtikrina, kad medinės pastato sienos susės tolygiai. Testais išbandyta, kad sumontuoto čerpinio stogo čerpės išlaiko 180-250 kg lenkimo apkrovą. Tad galite drąsiai vaikščioti čerpiniu stogu, jei reikia išvalyti kaminą ar nuvalyti stogą ar lietaus nuvedimo sistemą nuo lapų, spyglių, sniego.

 

Būsto savininkai turėtų žinoti ir kitą svarbų dalyką – dengti stogą čerpėmis yra ne brangiau nei kitomis dangomis. Be to čerpinis stogas tarnaus kelis kartus ilgiau už kitų rūšių dangą. Dabar betoninės čerpės kainuoja nuo 18 Lt/kv. m, o keraminės – nuo 37 Lt/ kv. m. Labai svarbu žinoti ir tai, kad dengiant stogą čerpėmis, lieka žymiai mažiau atliekų nei dengiant stogą didelio ploto stogo dangos lakštais. Stogo svarbumas lyginant su kitomis pastato dalimis sudaro apie 30-40 proc., o jo kaina viso pastato sąmatoje sudaro tik apie 7-11 proc.

 

Čerpių stogas ypač tinka senam renovuojamam pastatui. Jis papuoš namą, padidins jo vertę. Kompanijos „Monier“ techniniai konsultantai atsakingai patars, kaip teisingai įrengti stogą, paruošti medžiagų sąmatą. Stogdengiams organizuojami nemokami seminarai, o esant reikalui vykstama patarti ir į statybvietę.

 

Naujai statomiems pastatams čerpiniai stogai suteiks išskirtinio prabangumo. Kaip pavyzdį galima paminėti Vilniuje pastatytą Gulbinų gyvenamųjų namų kvartalą. Šioje 2007 m. pripažintoje geriausioje gyvenamųjų namų gyvenvietėje stogai dengti įvairiaspalvėmis betoninėmis „Zanda Lux“ čerpėmis.

 

Parengta pagal UAB "Monier" informaciją

 

Raktiniai žodžiai: Čerpės, Čerpiniai stogai, Stogas, Stogo dangos, Čerpių stogas, Molinės čerpės, Betoninės čerpės.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.