Stogo plėvelės montavimo niuansai
UAB „Šaltlita“ įmonėje stogų srityje dirbu virš 11 metų, per savo praktiką mačiau įvairiausių blogai sumontuotų stogo konstrukcijų. Vieną savo matytą atvejį šiandien ir aprašysiu. Tikiuosi, kad Jums tai bus naudinga informacija.
Kauno rajone pamačiau liūdinantį vaizdą. Pastatyto, bet dar negyvenamo namo uždengtas stogas, o latakų nėra. Mano pateiktoje nuotraukoje matosi, stogo plėvelė iškišta iš po stogo dangos. Sprendžiant pagal plėvelės sutrūnijimą, manau, kad plėvelė palikta atidengta daugiau kaip 4 mėnesiams, o gal ir ilgiau.
Stogo plėvelės negali būti paliktos atidengtos daugiau kaip 90 dienų, po to jos pradeda irti ir trūnyti. Tai vyksta todėl, kad ultravioleto spinduliai ardo membraną, o vėjas pastoviai ją judina. Nuotraukose matome, kad stogo plėvelė yra visiškai suirusi. Latakus montuojantis meistras negalės stogo plėvelės įleisti į lataką, o susidaręs kondensatas tekės į stogo pakalimą.
Šios problemos sprendimas yra, galiu užtikrinti, kad nuimti stogo dangą ir keisti stogo plėvelę nereikės. Viską galima išspręsti paprastai, svarbu tik žinoti teisingą sprendimą.
Montuojant namo stogo pakalimą, reikės suformuoti tarpus, kad oras galėtų cirkuliuoti tarp plieninės stogo dangos ir stogo plėvelės. Po to reikės suformuoti oro ištekėjimą aukščiausioje stogo dalyje, kad susiformuotų „kamino efektas“ tarp skardos ir stogo plėvelės. Judėdamas oras išdžiovins kondensatą nuo apatinio plieninės stogo dangos paviršiaus.
Jei Jūs norite tik susimontuoti stogo dangą ir stabdyti statybų procesą, būtinai susimontuokite stogo latakus. Lietaus nuvedimo vamzdžių galite nemontuoti, bet latakai yra būtini. Primontavus lietaus sistemos lataką, į jį iš karto įleiskite stogo plėvelę ir uždenkite su lietskarde (laštakiu). Taip stogo plėvelė bus apsaugota nuo ultravioleto spindulių ir vėjo poveikio.